Birliğe huzur geldi

Birliğe huzur geldi
03.01.2020
A+
A-

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Oğuz Akkuzu, 1995 yılında kurulan birliğin güzel ve ihtişamlı günlere kavuşmasına az kaldığını belirtti. Birliğe huzur ve güven geldiğini kaydeden Akkuzu, personelin geçmişe dönük borçlarının büyük bir kısmının ödendiğini açıkladı. Akkuzu, “Personel ve üyelerimize huzur ve güven geldi” dedi.

DSYB Başkanı Oğuz Akkuzu, birlik personeline ve üyelere yeniden huzur ve güven geldiğini söyledi. Bundan sonra sahada olacaklarını belirten Akkuzu şunları söyledi:”Birliğimiz personelinin geçmişe dönük borçlarının büyük bir kısmını ödedik, çok az bir miktar alacakları kaldı. Ocak ayı içinde kalan kısmı da kapatarak normal maaş ödemesini gerçekleştirmek istiyoruz. Birliğimizde personel açısından da üyelerimiz açısından da huzurlu günler başladı. Motive olduklarını hissediyorum. Personelimizin büyük bir heyecanla çalışmalarını sürdürüyorlar. Herkese yeniden güven geldi. Bu arada ilaç alımlarımızın hepsini gerçekleştirdik. 5 aktif çalışan veteriner hekimimiz var ve şu anda veterinerlerimizin bagajında üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek tüm ilaçlar mevcut. Her hangi bir ilaç sıkıntımız yok, hastanemiz faaliyette.

Veteriner hekimlerimiz il genelinde tüm üyelerimize hizmet veriyor. Keşan bölgesi için bir veteriner hekim daha alacağız onun da belgelerini tamamlaması lazım. Odamız hizmet içi eğitim belgesi kursu açacak. O da Şubat ayında gerçekleşecek. Ondan sonra veteriner açısından eksiğimiz kalmayacak. Sperma ile ilgili eskiden alımı yapılan yüklü miktarda spermalar var. Bunlarla ilgili üyelerden şikâyet geliyordu ve arkadaşlarla değerlendirdik. Yeni güncel değerleri düzgün üyelerimizin üst sekment olarak tabir ettikleri spermalardan alım yaptık. Alım yaparken de iki üç ay ihtiyacımızı karşılayacak kadar aldık yüklü alımlar yapmıyoruz. Veteriner hekimlerle birlikte 15 personelimizle hizmetlerimize devam ediyoruz. 2020 yılında üyelerimizin ihtiyaçlarının tamamını karşılayacak gibi hizmet etmek istiyoruz.

Tüm problemlerine cevap verebilecek şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Spermalarla, tohumlamalarla, veterinerlik hizmetlerle ilgili çalışmalarımızı sürdürmek hedefindeyiz. Küpeleme hizmetini de tüm il genelinde almak için girişimlerimiz var. Onu da bu ay içinde sonuçlandırmak istiyoruz. Şu anda sadece üyelerimize küpeleme yapıyoruz, diğerlerine tarım müdürlükleri yapıyor. 800 aktif üyemiz var ve göreve geldiğimizden bu yana 20 üye kaydı yaptık. Köylere çıkıp üyelere teşekkür ve yapacağımız hizmetlerle ilgili bilgi vermek adına ziyaretlerde bulunacağız. Sahada olacağız. Göreve geldiğimizde üç araç çalışıyordu. 6 aracımızı da aktif hale getirdik. Bakım ve tamiratlarını yaptırdık. Sahada araç eksiği olan personelimiz yok.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.