Borçların ertelenmesini bekliyorlar

Borçların ertelenmesini bekliyorlar
05.10.2020
A+
A-

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, esnafların pandemi döneminde maddi sıkıntılar yaşadığını, kredi ve prim borçlarının yıl sonuna kadar ertelenmesi gerektiğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken’de Corona Virüs salgınında esnafların mağdur olduğunu, kredi ödemelerinin ertelenmesi çağrısında bulunmuştu. Genel Başkan Palandöken’i desteklediğini ve devletin esnafın salgından dolayı yaşadığı mağduriyeti görerek kredi borçlarının ertelenmesini istedi.

“BORÇLAR ERTELENSİN”

Kredi borçlarının yıl sonuna kadar ertelenmesi ve esnafların can suyu kredileri ile desteklenmesi gerektiğini belirten Edirne Bakkal ve Tekel bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör “ Genel başkanımız bu konuda çok hassas davrandı.yapmış olduğu çalışmalarından devamlı takip ediyoruz. Daha önce işlerimizin, kazançlarımızın, gelirlerimizin düşmesi nedeniyle her türlü yerel esnafımızın kesinlikle kamuya olan borçlarının ertelenmesi, uzatılması hatta bu konuda Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’de gündeme getirdi. Can suyu kredisi adı altında verilen sıfır faizli kredi ile esnafın desteklenmesini bekliyoruz”dedi.

“ESNAFIMIN SIKINTILARI BÜYÜK”

Esnafları gezerek sıkıntıları dinlediğini ve ortak sorun olarak maddi yetersizlik yaşandığını söyleyen Esnafımıza gittiğimizde esnaf arkadaşlarımız bize dert yanıyor. Çünkü işlerin düştüğünü, en azından bu yıl öğrencilerimiz gelmedi. Öğrencİ bölgesinde olan esnafımızında sıkıntıları büyük. Kantinci esnafımızın sıkıntıları büyük. Dolayısıyla bu anlamda kesinlikle yetkililerin esnafımıza çare bulmaları gerekli. Evlerinin geçimini temin ederken, çoluğunun çocuğunun yiyeceğini düşünürken devletimizden destek bekliyoruz”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.