Bozulan üst yapı için çalışmalar Cuma günü başlıyor

Bozulan üst yapı için çalışmalar Cuma günü başlıyor
16.06.2020
A+
A-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Saraçlar Caddesi, Çilingirler Çarşısı ve Tahtakale Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, esnaf ile bir araya geldi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu alanlarda altyapı nedeniyle bozulan üst yapının yapımına ise 19 Haziran Cuma Günü başlanacağını söyledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Saraçlar Caddesi, Çilingirler Çarşısı ve Tahtakale Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Bu sırada esnaf ile de bir araya gelen Başkan Gürkan, esnafın talep ve şikayetlerini dinleyerek, çözüm önerileri sundu.

Edirne’nin en işlek caddelerinde devam eden altyapı çalışmalarından dolayı zaman zaman vatandaşlara ve esnafa zor günler yaşattıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, söz konusu alanlarda altyapı çalışmalarının bitmek üzere olduğunu ve bozulan üst yapının yapımına ise 19 Haziran Cuma Günü başlayacaklarını söyledi.

Altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Gürkan, “Sabunu Mahallesi ve Talatpaşa Mahallesi’nin bir kısmı ile kentimizin en işlek caddeleri olan Saraçlar Caddesi, Çilingirler Çarşısı ve Tahtakale Caddesi’ndeki içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları kapsamında 4 bin 55 metre imalat tamamlandı. Şu anda bu alanlardaki konut ve işyerlerinin abone bağlantılarını gerçekleştiriyoruz. Böylece bu bölgelerin altyapı işleri tamamlanmış olacak. Kazı çalışmaları sırasında bu bölgelerdeki yollarda haliyle bozulmalar oldu. Cuma gününden itibaren de bu yerlerin düzenlemesine başlayacağız ve çalışmamızı kısa sürede tamamlayarak diğer bölgelerdeki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.