“Bu görüntüler yakışmıyor…”

“Bu görüntüler yakışmıyor…”
23.10.2020
A+
A-

Edirne Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman, yolları yapan taşeron firmanın bir anda gidişine anlam veremediğini söyledi. Edirne’nin en hareketli ve turist ağırlayan bölgesi olan Sabuni Mahallesi, bozuk ve çöken yolları, tehlike saçan tarihi binaları ile kurumların el uzatmasını bekliyor. Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman, mahalledeki alt yapı sonrası taşeron firmaların yaptığı yolların tekrar çöktüğünü, yıkılma tehlikesi olan tarihi binaların hala yapılmadı konusunda basın açıklaması gerçekleştirdi. Sabuni Mahallesi’nde yolları yapan taşeron firma ile belediye arasında bir sorun olabileceğine değinen Muhtar yaman, firmanın taşları toparlayıp gitme sebebini anlayamadıklarını söyledi.

Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman “ 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü itibariyle sizleri kutluyorum. Emeklerinizin karşılığını inşallah bu sene de alırsınız. Sizler olmasanız biz kimseye ulaşamayız. Sıkıntılarımızı güzel günlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bir buçuk sene geçti Sabuni Mahalle Muhtarı olarak. Bu sene içinde Sabuni Mahallemiz’de çok güzel çalışmalar yaptık. Mahalleli ile biz ve kurumlar arasındaki diyaloğu arttırdık. Basınımızla da diyaloğumuzu arttırdık. Bu konuda da mutluyum”dedi.

“TAŞERON FİRMALAR HASSASİYET GÖSTERMİYOR”

Esnafların ve vatandaşların yapılan yolların tekrar bozulduğu konusunda şikayetçi olduğunu söyleyen Muhtar Yaman “Mahallemizde bir alt yapı devam etmektedir. Pandemi sürecinden dolayı Mart ayından bu yana, Saraçlar Caddesi, Çilingirler Çarşısı olmak üzere alt yapı çalışmalarımız devam etmektedir. Tabiki bitmiş yerlerimiz var. Bu konuda biten yerlerinde sıkıntıları devam etmektedir. Alt yapı yapıldıktan sonra taşlarımız yerlerine oturtuldu. Maalesef bazı taşlara çıkmaya başladı. Bunu da tabiki ben söylemiyorum. Esnaflar, oturan vatandaşlar, mahalle sakinlerimiz bunları bize bildiriyorlar. Bizde tabiki bunu Belediyemiz başta olmak üzere gerekli mercilere söylüyoruz. Amacımız tabi ki Edirnemiz’e güzel hizmet edebilmek. Kendimiz için değil Sabuni Mahallesi ve Edirnemiz için. Ne yazık ki bazı taşeron firmalar bu konuda hassasiyet göstermiyorlar. En son İnönü İlkokulu Sokağı’nın oldu yerde su akma yeri yok. Kotamız yok. Maalesef bunu Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan Bey’de bizzat yerinde görmüştür”dedi.

“BİR ARPA BUĞDAYI YOL ALAMADIK”

Kötü hava şartlarında tarihi binaların daha da tehlike saçtığını ve bu binaların turistlerinde dikkatini çektiğini söyleyen Aykut Yaman “Bizim mahallemiz çok önemli olduğunu, bir buçuk senedir de söylüyorum. Tarihi eser binalarımız var. Benim dükkanımın karısındaki bina hala daha yapılmadı ve yapılmasını bekliyoruz. Nedeni, mahallemizdeki turistler çok sayıda var. Otellerimiz var. Buradan  geçerken dikkatli şekilde  bakıyorlar. Bunların bir an önce yapılması lazım. Bunları kurumlarımıza söyledik, dilekçe verdik. Bunları basın olarak biliyorsunuz, hepimiz farkındayız. Ama bir arpa buğdayı olarakta yol alamadık. Bu konuda da Sayın Valimiz ve kurumlarından acil önlem alınmasını talep ediyoruz. Geçen haftaki fırtına da bir takım kiremit, tahta düştü. Bunlar insanların üstüne düşebilirdi. Sorunlarımız böyle devam ediyor”dedi.

“TAŞERON FİRMANIN BELEDİYE İLE ARASINDA SORUN MU VAR”

Yolları yapan taşeron firmanın niye gittiğini bilmediğini söyleyen Aykut Yaman “ Temizlik sorunlarımız giderildi gibi. Arkadaşlarımız itinalı şekilde çalışıyorlar. Düzenli şekilde de gelip giden arkadaşlarımız var. Vatandaşlar şikayette bulunuyorlar. Örnek olarak Trakyacity otelimiz var. Etrafında ufak binalar var. Ufak yollar var. Oralarda buradaki yolların yapılmaması 3 ay sürdü. Hala bekliyoruz. Taşeron firma geldi yaptı, yaptığı taşları toparladı ve sonrada gitti. Niye gittiğini, belediye ile aralarında sorun mu var bilmiyoruz. Bu belediye ile taşeron firma arasındaki diyalog. Bizim yaşlımız olsun, oturanımız olsun, ticaret hayatının döndüğü bir merkez olsun önemlidir. Burası bizim turistlerimizin gelip bizim mahallemizde ikamet ediyorlar. Pansiyonlarımız, otellerimiz dolu. Maalesef yollarımız bozuk. Yağmur yağdığı zaman göl içinde oluyor her yer. Akıntı yok, kota yok, su akma yeri yok, yollar bir ay içinde çöktü tekrardan”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.