Bu Tespihler Koronaya Karşı!..

Bu Tespihler Koronaya Karşı!..
17.10.2020
A+
A-

Covid-19 sürecinde anti bakteriyel özelliği ile bilinen “Kuka Tesbih”, dezenfektandan sonra yerli ve yabancı bir çok vatandaşın radarına girdi. Tropikal bir meyvenin çekirdeğinden üretilen Kuka Tesbih, el hijyeni açısından büyük önem kazandı. Tesbih kültüründe önemli bir yere sahip olan Kuka Tesbih, doğal temizlik açısından sadece yerli vatandaşların değil yabancı misafirlerinde yoğun talep ettiği bir ürün oldu.

“ ANTİ BAKTERİYEL KUKA TESBİH”

Ali Paşa Çarşısı esnaflarından Tesbih Satıcısı Birkan Bedre; Kuka tesbihler tropikal bir ağacın meyvesinin çekirdeğidir aslında. Anti bakteriyel özelliği olduğu yıllar öncesinden kanıtlanmıştır. Son dönemde de tesbih olarak yoğun bir şekilde üretiliyor ve vatandaşlarımız kullanıyor. Yurt dışından gelen turistler de bunun farkına vardılar. Onlarda artık kuka tesbihleri satın alıyor. Anti bakteriyel özelliği sayesinde bu koronavirüs salgını döneminde daha fazla önem kazandı.

Doğal yolla anti bakteriyel el temizliği herkesin ilgisini çekti. Vatandaşlar bu tespihleri birkaç tane birden alıyor her ihtimale karşı. Kuka tesbihlerin fiyatları 30 Türk lirasından başlıyor. Çeşitleri çok fazla var. Gümüş işlemeliler, doğal taş işlemelileri bin Türk lirasına kadar fiyatları çıkıyor. Gerçek sadece çekirdeğinin özünün olduğu 30 Türk lirası ve 50 lira arasında değişiyor. Son dönemde salgın sebebiyle hijyenin ve el temizliğinin çok daha önem verildiği bu durumlarda el üzerindeki mikropların ölmesine neden olduğu için kuka tesbih tercih ediliyor. Kuka tesbih ile doğal yolla elimizin hijyenini sağlamış oluyoruz”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.