Bulgaristan ve Rumeli Türklerinden, Gönüllü Çevreciye Plaket…

Bulgaristan ve Rumeli Türklerinden, Gönüllü Çevreciye Plaket…
07.08.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde Bulgaristan, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan, Kurtuluş Mahallesi’nde ektikleri 100 adet Ceviz ve Badem ağaçlarının, gönüllü olarak bakımını yapan emekli Halil Ceylan’a hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Dernek Lokali’nde Coronavirüs tedbirleri ve sosyal mesafe kuralları kapsamında düzenlenen törende, Babaeski Bulgaristan, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan, 2.Başkan Saffet Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Yılmaz ve Müjdat Sarmacı, Üye Havva Çetin, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Levent Çetinkol ve gönüllü çevreci emekli vatandaş Halil Ceylan katıldı.

Dernek Başkanı Fatma Özcan, Kurtuluş Mahallesinde 2014 yılında ekilen 100 adet Ceviz ve Badem ağacının, 6 yıldır her gün gönüllü olarak düzenli bir şekilde sulamasını ve bakımını yapan emekli Halil Ceylan’a hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Özcan, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Derneğimizin yaklaşık 300 üyesi ile birlikte, 2014 yılında Kurtuluş Mahallesi’nde hemen muhtarlığın karşısında ki yaklaşık 4 dönüm boş alana, 100 adet ceviz ve badem ağacı ektik. Tabi yaz şartlarında bunların gerek otunun kesilmesi, gerekse sulanması konusunda bizlere hiçbir ücret talep etmeden tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak, 6 yıldır yardımcı olan emekli Halil Ceylan beye çok teşekkür ediyoruz. Doğayı seven, yeşili seven, ağaçları seven bu güzel insana biz de Dernek Yönetimi olarak bu hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim ettik. Ayrıca bu ceviz ve bademlerin ekilmesi konusunda bizlere yardımcı olarak destek veren, dönemin Kaymakamı Sayın Mustafa Asım Alkan’a ve Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ ya da bizlere bu imkânı sundukları için çok teşekkür ediyoruz.” Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.