“Bunun neresi tarih?”

“Bunun neresi tarih?”
26.02.2020
A+
A-

Edirne Kaleiçi semti dört yol üzerinde yıkılma tehlikesi olduğundan etrafındaki tahtaları çalınan metruk bina bu defa galvanizlerle koruma altına alındı. Mahalle sakinleri, ‘Ya yıkılsın ya da yapılsın. Bunun neresi tarih?” diye sordu ve etrafının çevrilmesiyle tehlikenin ortadan kalkmadığını belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

            Kaleiçi Mithatpaşa Mahallesi’nde bir yüzü İnönü Caddesi diğer yüzü dört yola bakan metruk ev, mahalle sakinlerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Gece gündüz yürekleri ağza getiren metruk evi çevreleyen tahtaların çalınmasından sonra bina bu defa galvanizlerle çevrildi.

            İmza toplayıp yıllardır girişimleri sonuçsuz kalan mahallelinin isyanı sürüyor. “Bu milletin sesini duyan yok mu? Böyle tehlike mi önlenir” diye soran mahalleli yetkilileri göreve davet etti.

            Mahallede uzun yıllardır ikamet eden Aleaddin Çınar, “Ya yıksınlar ya onarsınlar. Neresi tarih bunun? Ya yıksınlar ya onarsınlar. Madem yıkılmayacak madem tarihi o zaman müze yapsınlar insanlar bari gezsin. Etrafında tahtalar vardı çaldılar. Şimdi de galvanizle çevirdiler.

Bu etrafını çevirdikleriyle yıkıldığında araç ya da insanın üzerine düşmesi engellenmez”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.