Burası baba kolej…

Burası baba kolej…
30.10.2019
A+
A-

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nin (YBAL) 39’uncu kuruluş yıldönümü, geleneksel pilav günü dün okul bahçesinde gerçekleşti. Baba kolej olarak anılan YBSL Cumhuriyet’in 96’ıncı kuruluş yıldönümü ile birlikte okulda çifte kutlama yaptı.

            YBAL’nin kutlama programı mezunlardan Deniz Solmaz ve Özden İpçi birlikte Atatürk büstüne çiçek sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra Okul Müdürü Hasan Boz bir konuşma yaptı. Boz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

            “Okulumuzun kuruluş yıldönümünün Cumhuriyet’in kuruluşu ile aynı güne denk gelmesi bizim için büyük mutluluk. Aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için de büyük ümittir. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Okulumuz kurulduğumuz 1980’den bu yana kurulan 13 okulundan biridir. Zamanla fen liseleri, sosyal bilimler diğer liseler açılmasına rağmen özelliğini kaybetmeyen, okul kültürünü yaşatan bir okul olarak eğitim öğretimini sürdürüyor. Son iki yıldır proje okulları çıktı. Proje okulu olmamamıza rağmen değerli öğretmenlerimin büyük katkıları ve gayretleriyle başarılıyız.

Geçen yıl çok okul yüzde 30-40’larda üniversite yerleştirme oranı olmasına rağmen bizde yüzde 70’lerin üzerine çıktık. Geçen sene Edirne’nin en çok yüzünü güldüren, sayın Valimizi ve İl Milli Eğitim Müdürümüzü onurlandıran bir okulun müdürü olmaktan şeref ve gurur duyuyorum. Bundan sonra aynı mücadele devam edecektir. İkramın hazırlanmasında emeği geçenlere katkı sunanlara teşekkür ediyorum.

Mezunlardan ricam, okulun kuruluş yıldönümü gibi oluyor. Lütfen mezunlar bir araya gelin bu günü mezunlar gününe çevirelim. Her türlü desteği vermeye hazırım. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da saygı, minnet ve özlemle anıyorum.”

            Mezunlar adına İstem Girdin de, “Edirne Anadolu Lisesi, namı değer Baba Kolej anlatılmaz yaşanır. Altın devrin altın çocuklarıydık biz. 7 yıl dile kolay. Yatılı okudu bazılarımız. O bazılarından biri de bendim. Edirne Anadolu Lisesi sadece bir okul değildi evimizdi yuvamızdı.

Bu binada büyüdük, geliştik, öğrendik. 11 yaşında burada hayatı öğrenmeye başladık. Güldük, ağladık, aşık olduk, çok ama çok çalıştık. Bu okulun bize verdiği değerler sayesinde çok güzel imkânlara kavuştuk, güzel işlere girdik. Edirne Anadolu Liseli şimdi ki adı ile Yıldırım Beyazıt Anadolu Liseli olmak ayrıcalıktır”dedi. Kutlama programı pilav ikramıyla sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.