Çağrı Muştu’dan analara destek…

Çağrı Muştu’dan analara destek…
15.09.2019
A+
A-

Bölücü terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine Hukukçular Derneği Edirne Şube Başkanı Avukat Çağrı Muştu’dan da destek geldi. Avukat Muştu, bir grup meslektaşıyla birlikte Diyarbakır’a giderek çocuklarına kavuşmak için eylem yapan yüreği yanık annelere destek verdi.

 Hukukçular Derneği Genel Merkezi tarafından çocukları dağa kaçırılan annelerin HDP Diyarbakır İ l Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemine destek verdi. Hukukçular Derneği’ne üye meslektaşlarıyla birlikte Diyarbakır’a giden Edirne Şube Başkanı Avukat Çağrı Muştu, eylemin 12. gününde evlatlarına kavuşmak için mücadele eden ailelerin yanında yer aldı. Diyarbakır da, HDP il binası önünde 31 ailenin oturma eylemi sırasında polis ekipleri ailelerin çevresinde adeta etten duvar örerken, sağlık ekipleri de hazır bekliyor.

TEHDİ TLER YILDIRAMAZ Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için eylem yapan aileler, halen sürekli tehdit edildiklerini söyleyerek, “Bütün geride kalan gençler inşallah akıllarını başlarına alır. Oturan aileler anaları babalarıdır tehdit etmekten vazgeçerler. Buraya gelen bazı aileler tehdit yüzünden ertesi gün korktukları için gelemiyorlar. Aklınızı başınıza alın gençler, bu aileler sizin için buradalar. Allah’ın izniyle gelişmeler olacak ve inşallah somut bir adım atılacaktır. Çocuğumuz gelene kadar da eylemimizden vazgeçmeyiz” dediler.

EDİRNE’DEN MUŞTU ANALARLA KUCAKLAŞTI Hukukçular Derneği Edirne Şube Başkanı Avukat Çağrı Muştu

da, son günlerde ülke gündemine damga vuran ailelerin eylemine sessiz kalmadı. Edirne’den Diyarbakır’a giderek evlatları için oturma eylemi yapan aileler ile görüşen ve kucaklaşan Avukat Çağrı Muştu, “Ülkemizin gençlerini terörün kucağından kurtarmak, gözü yaşlı ailelere destek olmak için geldim. Bu haklı mücadelelerinde aileleri yalnız bırakmak istemedim. Türkiye’nin her yerinden duyarlı, vicdan sahibi insanların bu eyleme destek vermesi gerekir. Bu ailelerin sesini bırakın Türkiye’ye Dünya’nın her yerinden duyurmamız gerekiyor. Ülkemizin gelişmesi için çalışacak gençlerin eline silah tutuşturanlara fırsat vermemeliyiz. “diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.