Can dostları yalnız değil

Can dostları yalnız değil
24.05.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi, Ramazan Bayramı süresince yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen can dostları için besleme planlaması yaptı. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, rutin olarak sürdürülen besleme çalışmalarına bayram süresince de devam edeceklerini belirterek, “Sokağa çıkma kısıtlaması var ama biz Belediye olarak personel ve ekiplerimizi görevlendirdik. Can dostlarımızı her zaman olduğu gibi bayram süresince de beslemeye devam edeceğiz” dedi.

             Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Hayvanları Barınağı Birimi ekipleri, sabah saatlerinden itibaren şehrin bir çok noktasında ve eski çöplük alanında sokak hayvanları için yemleme çalışması başlattı. Şehir genelinde  Saraçlar Caddesi başta olmak üzere bir çok alana mama bırakan ekipler, eski çöplük alanındaki hayvanları da unutmadı.

                Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu koordinesinde bir çalışma planı gerçekleştiren ekipler birçok alana mama bıraktı. Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Belediye olarak bu konuda çok hassas davrandıklarını belirterek, can dostlar için mama konusunda tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında lokanta ve fabrikaların kapalı olmasından ötürü şu anda sadece hastane ve huzurevinden artık yemek alabildiklerini kaydeden Tanrıkulu, “Belediye olarak bu dönemde sokak hayvanlarımıza bakabilmek için mama alım işlerimizi tamamladık, almaya da devam edeceğiz. Her gün düzenli olarak besleme çalışmalarımız ekiplerimiz tarafından devam edecek” dedi.

                Eski çöplük alanındaki sokak hayvanlarının besleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Tanrıkulu, bir süre önce bu alanda belediye olarak yaptırdıkları sulama alanlarının kırılması ile ilgili şikayetçi olduklarını, bu soruşturmanın devam ettiğini hatırlattı.

Söz konusu alana kamera sistemi kurulacağını kaydeden Tanrıkulu, “Bu alanda bulunan can dostlarımızın her gün beslemesini yapıyoruz, haftada iki gün suları dolduruluyor.  Ne yazık ki bazı kendini bilmezler Geçen haftalarda yaptırdığımız yalakları da kırmışlardı. Bu konun da takipçisi olacağız. Bu alana kamerada yaptırmak için ihale aşamasına geçtik. Aslında bir de buraya yasadışı olarak mıcır atanlar var.

Bunlar da jandarmanın kontrolünde savcılık takibinde. Burada biz istiyoruz ki canlarımızın yaşayacağı daha temiz, daha sağlıklı bir mekan olsun. Onun için de elimizden geleni yapıyoruz ama buraya çöpleri ve mıcırları atanları da yakaladığımız zaman gerçekten çok ciddi bir çevre cezasına muhatap olacaklar. Edirneliler şundan emin olsun ki Edirne Belediyesi bütün birimleriyle, Edirne’de yaşayan bütün insanlar için, hayvanlar için gerçekten çok fazla çalışıyor çok emek sarf ediyoruz. Biz çünkü Edirne’yi çok seviyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.