Çevik, “demokrasiyi yaymak için aday oldum”

Çevik, “demokrasiyi yaymak için aday oldum”
03.01.2020
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı’na Adaylığını açıklayan Zafer Çevik, yapılacak olan İlçe Kongresi öncesinde niçin aday olduğu konusunda Gazetemize çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisinin Delegeler tarafından, 5 Ocak 2020 Pazar Günü yapılacak olan İlçe Kongresi’nde değişimin, yeniliğin, genç hareketin ve tecrübenin temsilcisi olarak Aday gösterildiğini belirten Zafer Çevik, “Parti içi demokrasiyi tüm insanlara yaymak için aday olduğunu” söyledi.

CHP Babaeski İlçe Başkan Adayı Zafer Çevik, şöyle devam etti; “Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi Üyeliği, İl Genel Meclisi Üyeleri, partili üyelerce belirlenmesi düşüncesinin yerleşmesi amacıyla aday oldum. Oy kaybına sebep olan yanlış uygulamaları düzeltmek için aday oldum. Kırgınlıkları, küskünlükleri barıştırmak için aday oldum. Ayrıştırıcı değil bütünleştirici başkan olmak için aday oldum. Parti için vitrin olarak kabul edilen, belediye meclisi ve İl Genel Meclis Üyelerinin ön seçim suretiyle belirlenmesi hususunda katkıda bulunarak, her üyenin bu vitrinde yer almasının önünü açmak için aday oldum. Her partilinin hiçbir kaygı duymadan, partinin her kademesinde görev almasını özendirmek için aday oldum. Partililerimizin, birilerinin lütfu ile değil hür iradesi ile aday olmasına katkıda bulunma düşüncesiyle aday oldum. Onun için 5 Ocak 2020 Pazar Günü Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonunda yapılacak olan İlçe Kongremizde, değerli delegelerimizin değişime, yeniliğe ve gençliğe destek vereceğinden, hiç kuşkum yok. Saygılarımla…”

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.