CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’na Mutlu Seçildi…

CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’na Mutlu Seçildi…
05.01.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı’nca Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Belediye Sarayı Tansa düğün salonunda mavi ve beyaz liste olmak üzere iki listenin yarıştığı genel kurul toplantısında, ilçe başkanlığına Erol Mutlu yeniden seçilerek, güven tazeledi.

Toplantıya, CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP ilçe ve Belde başkanları, CHP’li çevre İlçe Belediye Başkanları, parti delegeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Gündem gereği yeterli Delegenin katıldığı genel kurul, saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başladı.Genel Kurulda Divan Başkanlığını, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Katip Üyeliklerini ise Parti Üyesi Alev Yayak ve Salim Çambeli yaptı.

Mutlu, genel kurulda kullanılan 253 oydan, 160 Delege’nin oyunu alarak ilçe başkanlığına yeniden seçildi.

İlçe Seçim Kurulu tarafından 1 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda beyaz liste ile seçime giren Zafer Çevik ise 92 oy da kaldı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir konuşma yapan Mutlu, “Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Benim bu kazandığım 3’üncü kongre, önceki 2 kongrede rakibim yoktu ama bu kongreyi demokratik şölenine çeviren ve aday olan Zafer Çevik kardeşimi ilk önce ben kutlamak istiyorum. Babaeski’de Cumhuriyet Halk Partisi işte bunun için çok seviliyor, birlik ve beraberliğin adı olduğu için seviliyor, bu kongre burada bitmiştir. Bundan sonra Babaeski’de Cumhuriyet Halk Partisinin nasıl oylarını arttırırız, Babaeski de Cumhuriyet Halk Partisini nasıl daha ileriye taşıyabiliriz onun hesabını yapacağız diyoruz, hepinize saygılar sunuyorum.”

Mutlu’nun Yönetim Kurulu listesinde, Yıldıray Aksu, İnci Balmumcu, Ahmet Ersin Bilge, Kadriye Çakıcı, Salih Çatıkkaş, Necmiye Kurtpulat, Arif Okumuş, Aykut Tapar, Sinem Taşkıran, Aycan Üzülmez, İsmail Yılmaz, Mert Yüksel yer alıyor.

Genel Kurulda’da, Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Örgütüne 52 yıl hizmet eden Parti Üyesi Hayrettin Çakar ve Nail Gülüşen’e, CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu tarafından hizmet plaketi takdim edildi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Kurula Kutlama mesajı gönderdi.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.