CHP Kadın Kolları, STK’lar ile bir araya geldi…

CHP Kadın Kolları, STK’lar ile bir araya geldi…
23.10.2019
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Kadın Kolları, İlçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek, demokrasi, ekonomi, dış politika, eğitim, toplumsal barışı kardeşlik ve birlikte yaşam gibi güncel konuların yanı sıra kadına şiddet, kadın cinayetleri ve çocuk istismarı konularında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Parti binasında gerçekleşen söyleşide açılış konuşmasını Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı H.Gül Bingöl yaptı.

Bingöl, konuşmasında; “Değerli ilçe başkanım, STK’ların kıymetli başkan ve temsilcileri, CHP‘li yol arkadaşlarım, değerli basın emekçileri, çok değerli Babaeskililer; Bugün burada; 1.Demokrasi: “Hak hukuk adalet”, 2.Ekonomi: “Üreten, büyüyen, hakça bölüşen Türkiye”, 3.Dış politika: “İstikrar ve itibar”, 4.Eğitim: “İş garantili, parasız, nitelikli eğitim”, 5.Toplumsal barış: “Kardeşlik ve birlikte yaşam gibi güncel konuların yanı sıra, Kadın olarak bıkmadan usanmadan netice alıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğimiz kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarı konularında sizlerin kıymetli fikirlerini alarak çözüm önerilerini tartışacağımız karşılıklı bir söyleşi yapmak için toplanmış bulunuyoruz.

Bir araya gelerek ülkemizin 5 temel sorunu ve çözüm önerilerimizden bahsettik, kadına, çocuklarımıza ve memleketimize dair kaygılarımızı konuşarak, görüş alış verişinde bulunarak çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Şükür ki ülkede halen memleketinin geleceğini düşünen ve çabalayan kadınlarımız var. Bundan böyle sırtımız yere gelmez, arkamızda mücadeleci ve güçlü kadınlarımız var. Hepsine sonsuz teşekkürler.’’dedi.

-Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.