CHP Kadın Kollarından Değerlendirme Toplantısı

CHP Kadın Kollarından  Değerlendirme Toplantısı
07.10.2020
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Kadın Kolları, ilçe kadın kolları başkanlarıyla bir araya geldiği kahvaltı sonrasında il merkezinde toplantı gerçekleştirdi.

“İlçe Kadın Kollarıyla Kahvaltılı Toplantı”

CHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün ve yönetiminin almış olduğu kararla daha önceden yapılması planlanan ilçe kadın kollarıyla kahvaltı programı 7 Ekim Çarşamba günü gerçekleşti. İlçelerden gelen kadın kolları başkanlarına ev sahipliği yapan Şengün, kahvaltı sonrasında CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nda toplantı gerçekleştirdi.

“Pandemi Dönemindeki Faaliyetler Görüşüldü”

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla fiziki olarak çok fazla bir araya gelemeyen kadın kolları, salgın döneminde ilçelerinde yapmış oldukları çalışmaları birbirine aktaran ilçe kadın kolları başkanları gelecekte neler yapılması gerektiğin de öneri olarak Kadın Kolları İl Başkanı Gül Şengün’e iletti.

Gül Şengün: Kadına Yönelik Şiddettin Önüne Geçilmesi İçin Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz.Kadına yönelik şiddetin artık son bulması için Kırklareli il genelinde hep birlikte bir farkındalık çalışması yürütülmesini dile getiren kadın kolları başkanlarına destek veren Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün şunları söyledi: “Ülkemizde maalesef ki kadınlarımıza yönelik şiddet aralıksız devam ediyor. Gün geçmiyor ki kadına yönelik şiddet haberlerine rastlamayalım. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Örgütleri olarak bize düşen görev kadınlarımızın maruz kaldığı şiddetin önüne geçmek adına farkındalık yaratan ve toplumu bu konuda bilgilendiren çalışmalar yapmaktır. Bu nedenle CHP Kırklareli Kadın Kolları olarak ilçe kadın kollarımızın değerli fikirleri bizim için önemli” dedi.

“Birlikte Güçlüyüz, Birlikte Başaracağız”

Gelecekte neler yapılması gerektiğinin de konuşulduğu toplantı sonrasında basına bilgi veren Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün şu açıklamada bulundu: “Bugün bize bu ortamı sağlayan ve her zaman yanımızda olan İl Başkanımız Sayın Alaaddin Güncer başta olmak üzere il yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim. Bizler birlikte güçlüyüz. Tek amacımız iktidar yolundaki partimizin çalışmalarına kadın örgütleri olarak en iyi katkıyı sağlamaktır. Özellikle de il kadın kolları yönetim kurulunda birlikte çalıştığım, yol arkadaşlarıma, yoldaşlarıma ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Onlar her türlü fedakârlığı üstlenerek başarılı çalışmalarımıza yön veriyor. Bugün ilçelerimizden gelerek toplantımıza katkı sağlayan ve gece-gündüz demeden ilçelerinde kadın örgütlerini belli bir noktaya getirmeye çalışan tüm kadın kollarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Biz, birlikte güçlüyüz, birlikte başaracağız ve hep birlikte partimizin iktidar için mücadele edeceğiz” dedi. Toplantıya CHP Kırklareli İl Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Seda Düzyol da katılım sağladı. Haber: Metin KARAKUŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.