CHP, Zübeyde Hanım’ın Büstüne Karanfil koydu…

CHP, Zübeyde Hanım’ın Büstüne Karanfil koydu…
11.05.2020
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı, “Anneler Günü” nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve CHP’nin Kurucusu ve ilk Genel Başkanı Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Ana’nın büstüne kırmızı karanfil koydu.

Özgürlük ve Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinliğe, yeni tip koronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında, ağızda maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak, CHP Merkez İlçe Başkanı Özgür Uygul, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yavuzcan, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Emre Ertürk ve sayılı üye katıldı.

CHP Merkez ilçe Başkanı Uygul, burada yaptığı konuşmada, “Bugün, Anneler Günü nedeniyle, partili temsili arkadaşlarımız ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’mizin Kurucusu ve Partimizin Kurucusu ve ilk Genel Başkanımız Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın büstüne çok sevdiği kırmız karanfiller koyduk. Kendisinin manevi huzurunda dünyaya getirdiği Atamız için minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha dile getirdik.” dedi.

CHP Merkez ilçe Başkanı Uygul ve beraberindekiler daha sonra, vatandaşlara 2000 adet maske dağıttı. Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Merkez İlçe’ de kayıtlı en yaşlı anne üyeler ziyaret edilerek, hayır duaları alındı, kendilerine küçük hediyeler ve maske verilerek, “Anneler Günleri kutlandı.”Son olarak ise Kırklareli Merkez İlçe’ de kayıtlı vatan uğruna şehit düşen Mustafa Kalenci ile Göktan Özüpek’in anneleri, Kofçaz İlçesi Tastepe Köyünde ise Şehit Anıl Yalap’ın annesi ziyaret edilerek, Anneler günleri kutladı. Haber: Metin KARAKUŞ/Kırklareli

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.