CHP’de Kongre Takvimi Süreci belirlendi…

CHP’de Kongre Takvimi Süreci belirlendi…

Babaeski İlçesi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü’nde yapılan haftalık toplantının gündemi, Kongre takvimi sürecinin belirlenmesiydi.

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın da katıldığı toplantıda, CHP İlçe Başkanı Erol Mutlu, yaptığı açılış konuşmasında Kongre takvimi sürecinin başladığı belirterek, şunları söyledi.“Biliyorsunuz Türkiye Büyük Millet Meclisinde tatil sona erdi ve yeni yasama dönemi çalışmalarına başladı. İnşallah bu dönemde Ülke için olumlu işlere imza atarlar ve ülkenin düzlüğe çıkması adına yararlı bir çalışmanın içinde olurlar. Ancak gidişat onu göstermiyor, son günlerde iktidar partisinin yeni bir manevrası ile karşı karşıyayız. Kendilerinin getirmiş oldukları %50 + 1 formülünü geride bırakıp, %40 + 1’de olur’a getirdiler. Aman a burada çok dikkat edelim.

Çünkü dikkat etmek zorundayız, buradaki hedef muhalefet bloğunun yok edilmesidir. Nasıl olsa %40 deyip, her teklif kendine bir pay çıkarması ve bloğun dağıtılması hedefleniyor. Burada partimiz özelikle ve özellikle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çok titiz ve çok tutarlı bir siyaset izleyerek, bu manevrayı boşa çıkartacak diye düşünüyorum. Kesinlikle de öyle olacak. Çünkü Genel Merkezin ittifak içinde olduğumuz diğer partilerle diyalogu olağan üstü bir şekilde sürüyor. İnşallah ta sürmeye devam edecek.

Yeni dönemde sizin içinde en önemli olan kongre sürecinin başlamış olmasıdır. Değerli arkadaşlar önümüzdeki hafta itibari ile Genel Merkez üyelerimizin güncellenmiş son şeklini almış isim listelerini partimize gönderecektir. Listelerimiz geldikten sonra partide askıya çıkaracağız. Mahalle ve Köylerimizdeki Delege sayılarını Genel Merkez belirleyecek ve o bağlamda bizde Yönetim olarak toplantımızı gerçekleştirdik. Bizde 11 Kasım 2019 tarihi itibari ile Mahalle ve Köy Delegelerinin tespitine başlayacağız. Bu konuda da sizlerin bilgisi olsun istedim. Ondan sonraki süreçte de gelen genelge 14 Aralık ile 27 Şubat tarihleri arasında İlçe Kongrelerini yapabilirsiniz diyor.

Bizim Delege tespitlerimizden sonra tahminen yılbaşına kadar İlçe Kongremiz yapılmış olacağız. Zaten 2 Ocak 2020 ve 3 Mart 2020 arası da İl Kongreleri yapılmış olacak diyor ama bence Ocak ayını geçecektir İl Kongresinin yapılması çünkü İlçelerdeki Kongrelerin neticesine bağlı olacak bu süreç mutlaka. Ben bu seçim döneminde ilk önce Babaeski’mize, ondan sonra İlimize ve Türkiye genelinde bütün partililerimize başarılar dilerken herkesi sağduyulu davranmaya ve iktidara doğru yürümekte olan partimizin birlik ve bütünlüğü içerisinde bir seçim atmosferini yakalamasını temenni ediyorum. Bu bağlamda herkesin üzerine düşeni yapacağından benim hiç kuşkum yok. Birlik ve beraberlik içinde halka umut olmuş bu partimizin en kısa zamanda iktidar olmasını sağlayacak olan yönetimlerin iş başına gelir gelmez hiç kuşkum yok. Ben herkese bu konuda başarılar diliyorum.” Dedi.

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı H.Gül Bingöl ise yaptığı konuşmada; “Kongre takvimimizin belirlendiği bu günlerde sürecin partimize ve örgütümüze hayırlı olmasını dilerim. Değerli yoldaşlarım, bu süreci yıkıcı, partimize olan güveni sarsıcı bir yaklaşımla değil, sevgi ve saygı ile ailemize yakışır şekilde geçirmeliyiz. Sevgiyi kenetlenmeyi, bir olmak, birlik olmayı sağlayabilecek, doğru yazılan işlerin yanında yanlışlıklar varsa yıkıcı olmadan yapıcı olacak şekilde düzeltmek için neler yapılacağını sevgi ve saygı içerisinde konuşalım. Daima gururla yanımızda taşıdığımız CHP kimliğinin sorumluluğu ile parti ilkelerimizden asla taviz vermeyelim. Önderimiz kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini ve düşüncelerini anlayalım, duygularını hissedelim ve yolumuza rehber edinelim. Ben tekrar sürecin hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

-Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.