Cingöz “Elektrik Faturaları Tekrar Değerlendirilecek”

Cingöz “Elektrik Faturaları Tekrar Değerlendirilecek”
30.04.2020
A+
A-

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz kamuoyunu oldukça rahatsız eden elektrik faturalarının yüksek gelmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Edirne ESOB Başkanı Kemal Cingöz “Bilindiği üzere tüm dünyada etkisini sürdüren covid-19 etkisi ile birçok işletme dükkanlarını kapattı yada çalışma sürelerinde ve çalışan sayısında azaltma yoluna gitti. Bu virüs maalesef en çok esnaf ve sanatkarlarımızı etkilemiştir. Virüse karşı alınan önlemler kapsamında öncelikle kahvehane, kıraathane, kafeterya işleten esnaflarımız ardından berber, kuaför, sulu yemek sunan işletmeler gibi birçok esnaf ve sanatkarımız dükkanlarını kapatmışlardır. Ancak esnaflarımız geçtiğimiz günlerde gelmeye başlayan elektrik faturaları ile şok oldular. Dükkanları kapalı olduğu halde oldukça yüksek elektik faturası esnaflarımıza tebliğ edildi. TREDAŞ daha önce yaptığı açıklamada koronona virüs  salgını sebebi ile saat okumalarını yapmayacaklarını faturalandırma işlemlerinde ise, 2018 ve 2019 yılı aynı dönem elektrik tüketim miktarının ortalamasının faturalandırılacağı bildirilmişti. Fakat yaklaşık iki aydır dükkanı kapalı olan esnafların birde normalin çok üstünde gelen faturaları ödeme imkanı bulunmamaktadır.” Dedi.

Yetkililer ile görüşmeler yaptıklarını belirten Edirne ESOB Başkanı Kemal Cingöz “Yetkili merciler ile görüşmeler yapıp esnaf ve sanatkarlarımızın durumunu anlatmaya çalıştık. İlgililer sesimize kulak verdiler. Faturasına itiraz edenlerin faturalarının iptal edileceği ve tekrar değerlendirileceği tarafımıza bildirildi. Bu durumda elektrik faturalarına itiraz etmek için esnaf ve sanatkarlarımızın 444 8 835 numaralı hattı arayarak gerekli müracaatı yapmaları gerekmektedir.” Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.