Deniz Uysal, adı ile parkta yaşayacak

Deniz Uysal, adı ile parkta yaşayacak
29.10.2019
A+
A-

Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda 3 Ocak 2019 tarihinde hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal’ın ismi yeni açılan Çocuk Oyun Parkına verildi.

 Şükrüpaşa mahallesi Şelale Evleri Karşısında bulunan parkın açılışını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Cumhur Deniz Uysal’ın ailesi yaptı. Açılış törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Cumhur Deniz Uysal’ın Annesi Aynur Uysal , Babası Alparslan Uysal , Babaannesi, okul arkadaşları yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal marşının okunmasından sonra Merhum Cumhur Deniz Uysal’ın arkadaşı Çağatay Türkoğlu annesi adına Uysal için yazdığı şiiri okudu.

Ardından Cumhur Deniz Uysal’ın annesi Aynur Uysal bir konuşma yaptı. Uysal konuşmasında; “Bizleri bugün de yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü de Sayın Belediye Başkanım Recep Gürkan’a sunuyorum. Bize böyle bir onuru yaşattıkları için ekibine de teşekkür ediyorum. Kitabımın çıkmasında da sayın Başkanımız Recep Gürkan’ın desteklerini inkar edemeyeceğim. Çok teşekkür ediyorum. Oğlumun doğum gününde bizleri yalnız bırakmadınız. Çok sağ olun.” dedi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’da  burada yaptığı konuşmada; “Kuşkusuz her anne ve babanın hayatta en büyük ideali Ailesine, kendine, vatana, millete, devlete iyi bir evlat yetiştirmek. Doğum günü de bugün olan Sevgili Cumhur Deniz’in iyi bir evlat olduğundan, vatana, millete, devlete faydalı olacağından hiç kimsenin şüphesi yok.

Niye derseniz.. .Seçtiği meslekten belli. Her meslek kutsaldır ama sevgili Cumhur Deniz Tıbbı, hekimliği seçmişti. Yani bence Dünyanın en zor mesleğidir. Çünkü eğitimi ve uzmanlığı çok zor bir meslek.Düşünebiliyor musunuz sürekli tedaviye arayan insanlarla muhatap oluyorsunuz ve sürekli onları iyileştirme çabası içerisindesiniz. O yüzden böyle bir mesleği seçen ama kaderin garip bir cilvesi, bu mesleğin belki de başa çıkamadığı ender hastalıklardan biri olan bir hastalığa yakalandı ve genç yaşta aramızdan ayrıldı.

 Kuşkusuz ölüm kaç yaşında olursa olsun, yakınlarımızı aldığında hep erken ölümdür. İster Cumhur Deniz gibi 20’li yaşlarda ister 90’lı yaşlarda, ister 70’li yaşlarda, insanın yakınını kaybetmesi çok acıdır. Çok zordur. Çok hüzünlüdür. Geçen adını verdiğimiz sokak açılışında da söylemiştim. Ölüm Kaçınılmaz. Hepimiz için hepimiz bir gün bizden öncekiler gibi bizlerde mutlaka ölümle karşı karşıya geleceğiz. Mutlaka ölüm bizi bulacak. Bu bağlamda Cumhur Deniz hem doğum günü olması vesilesiyle, hem yaşamını insanlara adayacak hekim olarak bir ideale sahip olması nedeniyle bu küçük evlatlarımıza, gençlerimize, küçük çocuklarımıza bir rol model olması, bir örnek olması açısından onun bu parka isimini vermek istedik. Eminim ki yarın öbür gün bu parkın önünden geçen bütün çocuklarımız, bütün evlatlarımız anneler, babalar, mutlaka Cumhur Deniz’in yaşam öyküsünü hatırlayacak, anımsayacak onla yaşam öyküsünde neler yaptığını, neler yapmaya çalıştığını, neleri becermeye çalıştığını kendi çocuklarına, kendi yakınlarına anlatarak bu işlevi, bu görevi yerine getireceklerdir. Ben Doğum gününde bir kez daha Sevgili Cumhur Denize Canabı Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Işıklar yoldaşı olsun. Ailesine arkadaşlarına , Edirne’mize, hepimize sabırlar diliyorum. Çocuğumuz, canımız…Kısa bir süre önce kaybettiğimiz Cumhur Deniz Uysal’ın ismini açmış olduğumuz bu parka koyarak evladımızı sonsuza kadar yaşatacağız. Yeni parkımızın çocuklarımıza ve Edirne’mize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.Daha sonra Aynur Uysal tarafından Oğlu Cumhur Deniz Uysal için yazılan “Denizden Damlalar kitabı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a hediye edildi. Ardından Parkın açılışı gerçekleşti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.