Devlet Hastanesinde yeni düzenlemeler…

Devlet Hastanesinde yeni düzenlemeler…
23.06.2020
A+
A-

Babaeski İlçesi Devlet Hastanesi’nde, Hasta ve Çalışan Personelin Sağlığını Korumak amacıyla, yeni tip Coronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında yeni düzenlemeler yapıldı.        

Hastane Baştabibi Dr. Hakan Azatçam, yapılan düzenlemelerle ilgili yaptığı açıklamada; “Hasta ve Çalışan Personelin Sağlığını korumak amacıyla Hastanemizde yapılan yeni düzenlemeler şu şekilde oluştu. COVID-19 tüm dünya için halk sağlığı tehdidi oluşturmakta ve Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir.

Hastalığın ülkemizde yayılımının önüne geçilmesi amacıyla Bilim Kurulunun aldığı kararlara paralel olarak hastanemizde; hasta ve çalışan sağlığını korumak amacıyla sosyal alanlarda bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Hastanemiz poliklinik ve acil giriş noktalarında hasta, refakatçi ve çalışanların ateşi ölçülerek, COVİD 19 hastalığı belirtileri sorgulanmaktadır.

Hastanemiz giriş noktalarında ve bekleme alanlarında el dezenfektanları bulunmaktadır. Sık kullanılan alanlar; asansör, tırabzanlar, elektrik düğmeleri, kapı kolları sık sık temizlenmektedir. Bekleme salonları sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir. Asansörlerde, sosyal mesafe kuralı hatırlatma figürleri bulunmaktadır. Tüm çalışanlara, çalıştığı alana göre kullanması gereken kişisel koruyucu ekipman sağlanmaktadır. Yemekhanede az sayıda kişinin bir arada bulunmasını sağlayacak şekilde yemek saatleri ve masa düzeni ayarlanmıştır. Bekleme alanlarında kalabalığı azaltmak için, polikliniklerimiz MHRS randevu sistemine uygun olarak çalışmaktadır.” Dedi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.