DOÇEK “Kayıp Şelale”de pedal çevirdi

DOÇEK “Kayıp Şelale”de pedal çevirdi
07.11.2019
A+
A-

Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti Takımı Istranca eteklerindeki Sergen Köyü yakınlarında bir keşif turu düzenledi.

“Türkiye’de Pedal Basmadık Patika Kalmayacak” başlığı altında devam eden keşif turlarının bu haftaki adresi Kırklareli’nin Vize İlçesine bağlı Sergen Köyü yakınlarında oldu.

Dağ bisikleti ve keşif turlarında deneyimli DOÇEK Dağ Bisikleti Ekibine Velimeşe’den VELBİS Grubunu temsilen Mehmet ERKUL, Yanıkağıl’dan YANBİS Grubunu temsilen Ahmet GEYİN ve Silivri’den de SİLBİS Grubunu temsilen Reha EKİNCİ eşlik etti.

Ekibi tur öncesi VİZEPEDAL’dan Taner AKSOY Vize’de karşıladı ve AKSOYLAR Petrol’de yapılan sabah kahvaltısı ve bisikletli sohbetler sonrasında ekibi gidecekleri güzergaha uğurladı.

Sergen Köyünden başlayan keşif turu Istrancaların muhteşem sonbahar güzellikleri içinde devam ederken, Mona Petra Kayalıkları, Bıçkıdere Merdivenli Şelalesi, “Kayıp Şelale” adıyla biline nokta ve Çifte Kaynaklar gibi doğa harikası yerler ve patikalar geçildikten sonra kazasız, sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Faaliyet sonunda ekibe, aynı zamanda Velimeşe Muhtarı olan Mehmet ERKUL tarafından meşhur Velimeşe Bozası ikram edildi.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “Keşif turlarının, uzun zamandır devam ettiğini ve şu ana kadar bir çok patikada pedal çevirip, uygun olan yerlerde yürüyüş parkurları açtıklarını, bir keşif turuna hazırlanmak ve doğanın ıssız patikalarında pedal çevirmenin ciddi bir deneyim, ekip ruhu ve takım anlayışı gerektirdiğini söylerken, bu turda desteğini esirgemeyen Vizepedal’dan Taner AKSOY’a, VELBİS, YANBİS, SİLBİS ekiplerine ve zorlu turların sorunsuz  bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan Keşan DOÇEK MTB Takımına teşekkür etti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.