Dolu Enez sahilini vurdu….

Akşam saatlerinde  aniden başlayan şiddetli fırtına ve yağış yerini doluya bırakınca Enez Sultaniçe ve Gülçavuş’ta  olanlar oldu.

Enez’in batısından gelen yağışlı hava dalgası büyük hasara neden oldu. Akșam saatlerinde aniden bastıran dolu yağışı 15 dakika sürdü.Ceviz büyüklüğünde yağan dolu ev ve araçların camları kırdı,maddi hasar büyük.
Damda kurulu bulunan bir çok vatandaşın güneş enerji panelleri patladı.Dama çıkan site sakinlerinden Nebi Güler gördüğü manzara karşısında şok geçirdi.Dolunun vurduğu diğer bir adres ise çiftçinin bağ ve bahçeleri,tarım alanları büyük oranda zarar gördü.

Enez Sultaniçe ve Gülçavuş sahilinde şiddetli fırtınayla yağan erik büyüklüğünde dolu büyük hasara yol açtı. Dolu ne varsa adeta yıktı geçti.

En büyük zararı ise çatılarda bulunan güneş enerji panelleri  ile araçlara verdi. Dolu,ayrıca yazlıklardaki masa ve sandalyeler  ile bir çok ağaç ve çiçeklere de  zarar verdi.

Doludan çatlarda bulunan güneş enerji panellerinin dolu nedeniyle patlaması büyük korkuya yol açtı.Dolunun geçmesi ile enerji panelleri zarar gören vatandaşlar çatılara çıkarak zararı tespit etmeye çalıştı.

HABER FOTOLAR; ŞERAFETTİN DALGIN

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.