DP’de rozet takma töreni

DP’de rozet takma töreni
03.09.2020
A+
A-

Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından partiye yeni üye olarak hem Kadın Komisyonu hem Edirne Gençlik Kolları Başkanlığı’na gelen iki isme rozet takdim edildi. Tarihi Ciğerci Bahri Bey’de düznelenen Kahvaltılı basın toplantısına Demokrat Parti Çatalca Merkez İlçe Başkanı Hayri Çağan’da katılırken, Çağan iki taze başkana rozetlerini taktı. Hem yeni üye hem yeni başkan olarak Demokrat Parti ile siyasete başlayan DP Edirne Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Araz ve DP Edirne İl Kadın Komisyonu Başkanı Banu Özbozkurt Demokrat Parti ile güzel çalışamalar yapacaklarını belirtti.

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz “ biraz eksik katılımlı olduk.  Demokrat Parti Çatalca İlçe Başkanı Hayri Çağan Bey, Kumburgaz’ın geçmiş dönem belediye başkanlığı yapmış değerli abimizin bizi ziyarete gelmesi, bizimle olması, bize maddi manevi her türlü destekte bulunan abimizi ağırlamaktan ayrıca kıvanç duyuyoruz. Bu toplantımız sonrasında kendisi ile birlikte belediye başkanımızı ve Valimizi de ziyarette bulunacağız. Genel merkezde kabulü yapıldı, kedisi Demokrat Parti’nin Edirne İl Kadın Komisyonu Başkanı Banu Özbozkurt’tur. Gençlik Kolu başkanımız Yiğit Araz 17 yaşında bir genç kardeşimiz. Bizim yönetim kurulu üyelerimizden Rıdvan Araz’ın oğlu. Ben siyasete 15 yaşında başladım, kardeşimde 17 yaşında. İnşallah çok iyi bir siyasetçi yetiştireceğiz yanımızda. Gençliğe çok önem veriyorum, kadınlara çok önem veriyorum. Çatalca Merkez İlçe Başkanımız Hayri Bey tarafından genç kardeşimize ve Banu hanıma rozet takmalarını istiyorum”dedi.

Siyaseye erken yaşta başladığı için heyecanlı olduğunu dile getiren Demokrat Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Araz “ yaşım 17. Serhad Mesleki ve Teknik Lisesi 12. Sınıftayım. Şuan yeni başladım babam sayesinde. Heyecanlıyım”dedi.

Demokrat Parti’nin görüşlerinden ve babasının da aynı parti ile ilgili görüşlerinin kendisini etkilediğini söyleyen Demokrat Partisi Edirne İl Kadın Komisyonu Başkanı Banu Özbozkurt “edirneliyim, uzun yıllardan beri Edirne’de yaşıyorum. Kısa bir süre başka şehirde yaşamama rağmen tekrar geldim. Buradayım.  İki tane kızım var ailemle yaşıyorum. Şuan çocuklarıma annelik yapıyorum, çalışmıyorum. Siyaset içine atılım konusunda uzunca bir süredir çalışma düşüncem vardı. Partinin görüşleri bana aykırı görüşler değildi. Doğru Yol Partisi’nden de babamın bana görüşleri devam ediyordu. Bende bu yolda yürümeye karar verdim”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.