Dr. Merve Göre Uzmanlık Sınavlarını Kazandı…

Dr. Merve Göre Uzmanlık Sınavlarını Kazandı…
20.08.2019
A+
A-

Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Merve Göre, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından açılan, Patoloji Ana Bilim Dalı Uzmanlık Sınavlarını kazandı.

Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğünden hafta sonu ilişiğini kesecek olan Dr. Merve Göre, 1 Mart 1993 Lüleburgaz doğumlu olup, 2018 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Sağlık Bakanlığınca yapılan atamada mecburi hizmet olarak, ilk görev yeri Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğü olan Dr. Merve Göre, burada 2 ay görev yaptıktan sonra, Demirköy İlçesi İğne Ada Beldesinde Aile Hekimi olarak 8 ay görev yaptı. Dr. Merve Göre, Sağlık Bakanlığınca açılan Tıp’ta Uzmanlık Sınavlarını kazanarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji Ana Bilim Dalında İhtisasına başlayacak.

Babaeski İlçe Sağlık Müdürü Dr. Celal Özgüzel, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde görevli Dr. Merve Göre, mesleğinin hemen başında yani kısa sürede Uzmanlık Sınavlarını kazanması bizim için büyük bir onur ve gururdur. Kendisine biz de İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, yeni görevinde başarılar diliyoruz.”

Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğünden, hafta sonun da ilişiğini kesecek olan Dr. Merve Göre ise “Kısa sürede olsa İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapmaktan dolayı çok mutluyum. Burada çok güzel dostluklar kurdum, çok iyi arkadaşlarım oldu. Müdürümüz Sayın Celal Özgüzel, bizlere her konuda anlayış göstererek, iyi bir hekim olmamız konusunda tecrübelerini aktarmış ve bizlere yardımcı olmuştur. Bu nedenle tüm çalışma arkadaşlarıma ve Sayın Müdürümüze, bu süre içerisinde bana göstermiş oldukları samimi ve sıcak ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Babaeski hiç unutmayacağım çünkü burası beni ilk görev yerim.” Dedi.

Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.