Edirne Belediyesinden Normalleşme sürecinde esnafa destek

Edirne Belediyesinden Normalleşme sürecinde esnafa destek
31.05.2020
A+
A-

1 Haziran’dan itibaren normalleşme süreci kapsamında tekrar faaliyete geçecek olan kafe, lokanta, restoran, park, mesire alanı, kahvaltıcılar, kebapçılar, ciğerciler ve kahvehanelerde Edirne Belediyesi tarafından dezenfekte çalışması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından, koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen lokanta ve kafelerin 1 Haziran Pazartesi günü belirli kurallar çerçevesinde açılacağı bildirilmişti.

Edirne Belediyesi, bu karardan sonra merkezde bulunan 1720 kafe, lokanta, restoran, park, mesire alanı, kahvaltıcılar, kebapçılar, ciğerciler ve kahvehanelerde dezenfekte çalışması başlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, belediye ekiplerinin Cuma günü planlama yaparak haftasonu bu alanları dezenfekte ettiğini söyledi. Çalışmalara İl Özel İdaresi’nden oluşturulan ekiplerin de katıldığını ifade eden Tanrıkulu, “Şehir merkezinde toplam 1720 kafe, lokanta, restoran, park, mesire alanı, kahvaltıcılar, kebapçılar, ciğerciler ve kahvehane bulunuyor.

Haftasonu ekiplerimiz açılacak mekanları dezenfekte etti. İl Özel İdaresi ekipleri de bu çalışmalarda bizimle birlikte görev yapıyor. Yaptığımız planlama kapsamında bir bölümde Belediye ekipleri, bir bölümde de İl Özel İdaresi ekipleri çalışıyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de yeniden açılacak bu mekanlarda sosyal mesafe kurallarının uygulama kontrolünü yapıyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.