Edirne Valiliği yardım araçları yola çıktı

Edirne Valiliği  yardım araçları  yola çıktı
29.01.2020
A+
A-

Edirne Valiliği himayelerinde AFAD koordinasyonunda, #Elazığ ve #Malatya için toplanan yardımları ulaştırmak üzere araçlarımız yola çıktı.

Elazığ’da yaşanan depremin ardından Türk halkı depremzedelere yardım için tek yürek oldu. Edirne Valiliğinin öncülüğünde AFAD koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyasında Edirneli vatandaşların destekleriyle toplanan 4 TIR yardım malzemesi Elazığ’a doğru yola çıktı.

Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de büyük bir yardım seferberliği başlatıldı. Önceki gün Edirne Valiliğinin öncülüğünde AFAD koordinasyonunda Mimar Sinan başlatılan yardım kampanyası kapsamında Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda Edirneli vatandaşlar tarafından getirilen yardım malzemeleri dün kolilere koyularak TIR’lara yüklendi. 4 TIR yardım malzemesi Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, AFAD Edirne İl Müdürü Ali Altındal ve çok sayıda kurum müdürü ve AFAD personelinin katılımıyla Elazığ ve Malatya’ya uğurlandı.

4TIR yardım malzemesi Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, AFAD Edirne İl Müdürü Ali Altındal ve çok sayıda kurum müdürü ve AFAD personelinin katılımıyla Elazığ ve Malatya’ya uğurlandı.

Uğurlamada konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, toplamda 9 yardım TIR’ının Elazığ’a ulaşacağını belirterek, “Değerli Edirneliler; Elazığ’la Edirne arasındaki mesafe bin 500 km’dir. Ancak Elazığ ve Malatyalıların, Edirnelilerin gönülleri arasında km mesafesi sıfırdır. Hiçbir mesafe yoktur. Toplanmış olan bu 9 TIR dolusu yardımda esas itibariyle bunu göstermektedir” dedi.

Vali Canalp “ Geçen hafta Cuma akşamı Elazığ merkezli meydana gelen deprem, milletimizi derin bir acıya sevk etmiştir. Depremler önlenebilir afetler değildir. Önlenemez afetlere karşı devlet ve millet olarak yapmamız gereken şey hazırlıklı olmak ve gerekli tedbirleri almaktır. Deprem meydana geldikten sonra da bu tedbirleri hızlı ve seri şekilde uygulamaya koymak, büyük bir ehemmiyet arz ediyor. Bu son deprem de de devletimiz bütün kurumlarıyla, çok hızlı ve seri şekilde deprem bölgesine hareket etmiş ve gerekli her türlü tedbir alınmıştır. Devlet kurumlarımızın almış olduğu bu tedbirlere, milletimiz de çok hızlı ve seri şekilde gene bir duyarlılık göstermiş ve memleketimizin her tarafında yardım kampanyaları düzenlenmiştir. Edirnelilerde bir gurur kaynağıdır, hepimiz için yoğun şekilde yardım da bulunma taleplerini iletmişler. Valiliğimiz koordinesinde de bir yardım kampanyası düzenlenmiştir. Düzenlemiş olduğumuz bu yardım kampanyası sonrasında bugün buradan 4 TIR’ımızı inşallah Malatya’ya ve Elazığ’a göndereceğiz. Daha öncesinden 2 TIR dolusu yardım malzemesi de yola çıkmıştı. Yine bir TIR dolusu yardım malzemesi de kolilenmek üzere hazır bekletilmektedir. Daha sonra yola çıkarılacaktır.

Yine 2 TIR dolusu gıda maddesi de Elazığ ve Malatya’daki AFAD depolarının boşalmasına paralel olarak Edirne’den yola çıkarılacaktır” dedi Edirne ile Elazığ ve Malatya arasında hiçbir mesafe olmadığını yollanılan TIR’larla gösterildiğini söyleyen Vali Canalp, “Toplamda 9 TIR dolusu yardımı Edirne’den Elazığ’a ve Malatya’ya ulaştırmış olacağız. Değerli Edirneliler; Elazığ’la Edirne arasındaki mesafe bin 500 km’dir. Ancak Elazığ ve Malatyalıların, Edirnelilerin gönülleri arasında km mesafesi sıfırdır. Hiç bir mesafe yoktur. Toplanmış olan bu 9 TIR dolusu yardımda esas itibariyle bunu göstermektedir. Ben bu kadirşinaslığı göstermiş olan Edirne’mizin bütün kamu kurumlarına, bütün kamu görevlisi arkadaşlarımıza, Edirne’mizin bütün siyasi partilerine, onların hepsinin temsilcilerine, bütün üyelerine, Edirne’mizin esnaf odalarının, ticaret odalarının, Edirne’mizin ticaret borsalarının, derneklerinin, vakıflarının ve spor kulüplerinin ve diğer kulüplerinin tamamına ve bütün Edirnelilere buradan içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Şunu da ifade etmek istiyorum ki; milletler kendilerini böylesi zor zamanlarda belli ederler. Edirneliler de bizim dayanışma duyguları ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu, buradan herkese güzel bir örnekle göstermişlerdir. Bütün Edirnelilere teşekkür ediyorum. Elazığlıların da Malatyalıların da şunu bilmesini istiyorum ki; Edirneliler sizlerle beraberdir. Edirneliler sizlerin acısına ortaktır” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.