Edirne Valisi Ekrem Canalp’tan Gaziler Günü Kutlaması

Edirne Valisi Ekrem Canalp’tan Gaziler Günü Kutlaması
18.09.2020
A+
A-

Edirne Valisi Ekrem Canalp,“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e  Mareşal Rütbesi’ ile ‘Ga­zilik’ unvanının verildiği günün 99. yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp yayınladığı mesajında şunları söy­ledi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği günün 99. yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Tarihimizin zaferlerle dolu sayfalarında geçmişte olduğu, tüm zorluklara karşı bu vatanın ebedi varlığını her türlü ihanete karşı koruyan ve bu uğurda canını feda etmekten geri durmayan kahramanlarımızsınız.

Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel vatanı bizlere bırakan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.