Edirne’nin Tanıtımına Büyük Destek

Edirne’nin Tanıtımına Büyük Destek
06.11.2019
A+
A-

Edirne Valiliğinin girişimleri ile Edirne’de konuk edilen Skylife dergisi Kasım ayı sayısında Edirne’ye 8 sayfa ayırdı. Türkçe ve İngilizce olarak 300 bin adet basılan ve yaklaşık 20 milyon kişiye ulaşan derginin kasım sayısında “Sultanlar Şehri Edirne” başlığıyla kültürel miraslarıyla öne çıkan Edirne yer aldı.

Derginin 436. sayısında “özel dosya haber” şeklinde konu olan Edirne’nin Makedon Kulesi, altın üçgende yer alan hat yazılarıyla ünlü Eski Camisi, kapılarıyla meşhur Üç Şerefeli Camisi, Türk – İslam eserlerinin zirve eseri Selimiye Camisi, Meriç ve Tunca köprüleri, Sağlık Müzesi, dini mabetleri ve mutfak kültürü tanıtıldı.

Edirne’nin geleceği açısından turizmin çok önemli olduğunu ifade eden Vali Canalp, “Şehrimizin tanıtılması için bütün imkânlarımızı seferber ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarihi eserlerle bezenmiş Edirne’mizi iç ve dış turizmin gözde şehirlerinden biri haline getirmek istiyoruz, bu bakımdan şehrimize katkı sağlayacak her türlü çalışmanın içerisinde olacağız. Bu güzel çalışma için Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğüne ve Skylife dergisinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu’da, “300 bin tirajlı dergi her ay milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bu anlamda Edirne Valisi Ekrem Canalp’in katkılarıyla dergide yer alan bu tanıtım da kentin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.