EDOSK, Mahya Dağında

EDOSK, Mahya Dağında
13.01.2020
A+
A-

Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği üyesi 15 doğasever, yeni yılın ilk etkinliğinde Yıldız Dağları olarak da bilinen Istrancalar’ın 1031 metrelik yükseltisiyle en yüksek tepesi olan Mahya Dağı’na tırmandı.

Yaz dönemi hariç doğa yürüyüşü etkinliklerini yılın tamamına yayan EDOSK, yeni yılın ilk etkinliğinde Mahya Dağı’ndaydı. Karlı zemin üzerinde 5 saatte 16 kilometre yol kat eden 15 doğasever, yeni yılın ilk etkinliğinde Trakya’nın en yüksek noktası olan Mahya Dağı’na tırmandı.

Kar örtüsü ile ayrı bir güzellik sunan güzergahta doğayı da fotoğraflayan doğaseverler etkinliğin yorgunluğunu piknik yaparak attı.

EDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Akman, son yıllarda yılın ilk etkinliğini Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’nden ulaşılarak gidilen Mahyatepe’ye yaptıklarını ifade ederek 2020 yılına da aynı etkinlikle başladıklarını söyledi.

Trakya’nın en yüksek zirvesi 1031 metrelik Mahyatepe’nin eşsiz bir manzara sunduğu gibi doğaseverler için ili ve merakla beklenen bir parkur olduğunu ifade eden Akman, bölgede etkili olan kar yağışı sonrası manzalarının beyaza büründüğünü ve bu durumun da etkinliğe ayrı bir güzellik kattığını belirtti.

Öte yandan EDOSK da sekizinci olağan genel kurul için geri sayım başladı. Ocak ayının sonu Şubat ayının aşı gibi yapılması planlanan genel kurul hazırlıklarının sürdüğü EDOSK’ta yeni dönem etkinliklerinin planlaması genel kuruldan sonra yapılacak olup etkinliklerin aynı hız ve kararlılıkla yeni dönemde de devam edeceği belirtildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.