EDOSK’ta Yeni Başkan Fatih Altun

EDOSK’ta Yeni Başkan Fatih Altun
07.02.2020
A+
A-

Faaliyet gösterdiği branşlarda bugüne kadar binden fazla etkinlik düzenleyerek on binlerce doğaseveri Trakya’nın doğal güzellikleriyle buluşturan, sadece Edirne’nin değil Trakya’nın en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği’nde görev değişimi oldu. İki yıldır derneğin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Orkun Akman görevi Av. Fatih Altun’a devretti.

EDOSK’un sekizinci olağan genel kurulu 6 Şubat 2020 Perşembe günü dernek binasında gerçekleşti. Edirne Barosu avukatlarından Fatih Altun ve ekibinin tek liste olduğu genel kurulda EDOSK’un yeni dönem başkanı Fatih Altun oldu. Yeni başkan Altun, EDOSK’un bugüne kadar sahip olduğu kurumsal kimliğin aynı şekilde korunacağını, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da doğaya sahip çıkma ve doğaseverleri doğa ile buluşturma misyonunun devam ettirileceğini belirtti.

EDOSK dernek binasında gerçekleştirilen sekizinci olağan genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra divan kurulu oluşturuldu. Divan kurulu başkanlığına, derneğin önceki dönem yönetim kurulu başkanlarından Muzaffer Ergun Gözet seçilirken divan üyeliklerine ise Sevgi Özerdoğan ve Secat Cengiz seçildi. Faaliyet raporu, mali rapor ve denetleme raporunun okunup ibra edilmesi sonrası seçime gidildi. Fatih Altun ve listesinin tek aday olduğu ve açık oyalamayla yapılan seçimde yeni yönetim oybirliği seçildi.

FATİH ALTUN: ÖNCELİĞİMİZ DOĞA VE ÇEVRE

Seçim sonrası genel kurula hitaben bir konuşma gerçekleştiren Fatih Altun, EDOSK’un sadece Edirne’nin değil bölgenin en aktif ve öncü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu ifade ederek, “EDOSK’un sahip olduğu kurumsal kimlikle bugüne kadar hep övündük. EDOSK bir duruşu, bir görüşü, bir fikri ve bir hayali olan bir dernek. Biz de bu misyon ve vizyon doğrultusunda EDOSK’un kurumsal kimliğini aynı şekilde koruyarak bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da önceliğimizi, doğa ve çevre konularına ve doğaseverleri doğa ile buluşturan organizasyonlara vereceğiz” dedi.

ORKUN AKMAN: SADECE EDİRNE İÇİN, DOĞA VE ÇEVRE İÇİN DOĞRU BİLDİKLERİMİZİ SÖYLEDİK

Altun’dan sonra EDOSK üyelerine teşekkür eden bir konuşma yapan önceki dönem yönetim kurulu başkanı Orkun Akman da EDOSK’un gücünü üyelerinden ve üye bilinciyle görev alan gönüllülerinden aldığını belirtti. “Bugüne kadar sırtımızı hiçbir kuruma dayamadık ve sadece doğru bildiklerimizi dile getirdik” diyen Akman, “Dernekler gönüllülük esasına dayalı çalışmaların yapıldığı kuruluşlardır. Biz de bu bilinçle göreve geldik ve görev süremizce derneğimiz için, Edirne için, Edirne’nin tanıtımı için, Edirne’nin doğası ve turizmi için gönüllü bir şekilde çalışmalarımızı bağımsız bir şekilde sürdürdük. Bağımsız vurgusunu özellikle söylüyorum çünkü hiçbir siyasi düşünce ve kurumun, hiçbir görüşün ve fikrin, hiçbir grup ve kişinin boyunduruğu altına girmedik. Sadece Edirne için, doğa ve çevre için doğru bildiklerimizi söyledik. Bu nedenle güzel dostluklar kurduğumuz gibi birtakım düşmanlıklar da edindik ancak yine de kamu yararına olduğuna inandığımız konuları gündeme getirmekten bir kere bile geri durmadık.  EDOSK sadece aktif olduğu branşlarda etkinlik düzenlese bile bu bir yıla yayıldığında büyük bir yoğunluk oluşuyor ancak biz sadece bunlarla yetinmedik ve elimizi taşın altına soktuk, bu güzel kent için, bu verimli bölge ve toprakları için farkındalık yarattık. İnanıyorum ki aynı kararlılık yeni yönetimde de sürecektir. Yeni gelen arkadaşlara başarılar diliyorum. İki yıl boyunca birlikte çalıştığım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmaların ardından Orkun Akman, Fatih Altun başkanlığındaki yeni yönetimi tebrik ederek başarı diledi.

EDOSK’UN YENİ YÖNETİMİ

Öte yandan yeni yönetim ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. Fatih Altun’un yönetim kurulu başkanlığındaki yeni yönetimde Nuray Altıerler ve Neslihan Çakır başkan yardımcılığı, Mustafa Çelik genel sekreterlik, Berker Kartel saymanlık, Serpil Balcı Gören ve Özer Saygılı da yönetim kurulu üyeliği görevine seçildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.