Elev’den Geleceğe Yatırım

Elev’den Geleceğe Yatırım
20.12.2019
A+
A-

Edirne Lisesi öğrencilerinin daha iyi yetişmeleri için birçok yatırım yapan Edirne Lisesi Eğitim vakfı; bu kez de meslek seçiminde öğrencilere yardımcı olmak amacı ile  “Geleceğin Meslekleri” adlı kitabı yeni yıl hediyesi olarak dağıttı.

Edirne Lisesi mezunları oluşturdukları ELYD ve ELEV kuruluşlarıyla okullarındaki eğitim ve öğretim seviyesini daha yukarılara taşımak adına okullarını desteklemeye devam ediyorlar.

Bu bağlamda ELEV (Edirne Lisesi Eğitim Vakfı)  öğrencilerin “Acaba, yarın ne olacak” sorusuna yanıt vermek amacıyla “Geleceğin Meslekleri” adlı kitabı yeni yıl hediyesi olarak öğrenci ve öğretmenlere dağıttı.

Okulda Yapılan toplantıda ELEV ve ELYD Genel Başkanı Atıl Erman yaptığı konuşmada; “Okulumuz öğrencilerimiz öğretmen ve öğrencilerine birer yılbaşı hediyesi vermeyi düşündüğümüzde bir ay boyunca hayli araştırma yaptık, sonunda gençliğin en büyük sorununun “Geleceği planlama”  olduğu sonucuna vardık ve bu konu üzerinde yoğunlaştık.

Dr. Şebnem Özdemir ve Doç.Dr. Deniz Kılınç tarafından yazılmış olan kitap bizim aradığımız yılbaşı hediyesi idi. Siz gençlerin “Yarın ne olacak” sorunuza cevap verecek olan hediye “Geleceğin Meslekleri” adlı kitap idi:Az sonra size öğretmenlerinize takdim edeceğim bu kitabın sizlerin birçok sorusuna cevap vereceğine umuyorum.Bu kitaptan 100 adeti de diğer liselere iletilmek üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik.  

Ayrıca sadece bu kitapla de yetinmeyip “Geleceğin Meslekleri” konusunun uzmanı olan İstinye Üniversitesi öğretim üyeleri; Dr. Şebnem Özdemir, Dr. Levent Korkmaz, Burak Kılanç, 10 Ocak 2020 günü “Geleceğin Meslekleri” konusunda sizlere bir konferans verecekler” diye sözlerini bitirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.