Elif Feyza Nur Usta TÜSİAD’da Trakya Üniversitesini Temsil Ediyor

Elif Feyza Nur Usta TÜSİAD’da Trakya Üniversitesini Temsil Ediyor
22.09.2020
A+
A-

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde mezun olan Edirne Trakya Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği – Edirne Trakya Üniversitesi Pharmaceutical Students Association (ETUPSA) Başkanı Elif Feyza Nur Usta, TÜSİAD Gençlik EkibiTUnde Trakya Üniversitesini ve Edirne’yi başarıyla temsil ediyor. Mart ayında Yeditepe Üniversitesi ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen “Bu Gençlikte İş Var!” isimli girişimcilik kampında TÜSİAD Gençlik Ekibi’ne seçilen Elif Feyza Nur Usta, 1 yıl boyunca yardımcı eczacı görevini tamamladıktan sonra uzun yıllar hayalini kurduğu eczanesini açmak istiyor.

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencisiyken Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren her konuda gençlerin de söz sahibi olması gerektiği inancıyla 2015 yılından bu yana çalışmalar yürüten TÜSİAD Gençlik Ekibi’ne dahil olan Elif Feyza Nur Usta, hedeflerine adım adım ilerliyor. 2015 yılında Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak mesleğe ilk adımını atan, sonrasında üniversitenin aktif öğrenci topluluklarıyla tanışarak kendini geliştirme fırsatı bulan Elif Feyza Nur Usta, öğrenim hayatı süresince Türk Kızılayı Topluluğu, Genetik ve Biyoteknoloji Topluluğu gibi aktif öğrenci topluluklarının yönetim kurulunda, 2011 yılında kurulan Edirne Trakya Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği’nin de kurucu üyeleri arasında yer alarak aktif bir öğrencilik hayatı geçirdi.

Okulu bitirme esasında “start up” ve “mentörlük” programlarına başvuran “start up” fikri ile TÜSİAD’ın “Bu Gençlikte İş Var!” programına kabul edilen Elif Feyza Nur Usta, sonrasında Girişimcilik Vakfı’nın “Airpreneurs” programı kapsamında fikrini geliştirme fırsatı buldu. Aynı zamanda TÜSİAD Gençlik Ekibi’ne dahil olarak Trakya Üniversitesi’ni temsil etme gururu yaşayan Usta, şimdi de iş hayatına atılmaya hazırlanıyor. Bir yıl boyunca yardımcı eczacı olarak görev aldıktan sonra kendi eczanesini açacak olan Elif Feyza Nur Usta girişimcilik projelerine de devam ediyor. Üç eczacı arkadaşıyla birlikte “İTÜ Çekirdek”in desteğini alarak projelerini hayata geçirmek üzere emin adımlarla ilerleyen Usta, bugünlere gelmesinde büyük payı olan Trakya Üniversitesi’ne ve Eczacılık Fakültesi’ne teşekkürlerini sundu. Beş yıl boyunca üniversite yönetiminin, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın ve Eczacılık Fakültesi’nin desteğini her zaman yanında hissettiğini kaydeden Elif Feyza Nur Usta “Destekleriyle yanımda olan herkese teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.