EN BÜYÜK UÇAK BATIĞINA DALDILAR

26.07.2019
A+
A-

Trakya Üniversitesi Sualtı Topluluğu yeni bir etkinliğe daha imza attı. Geçtiğimiz günlerde Saros’un tanıtılması ve dalış turizminin bölgede artırılması amacıyla İbrice Liman’ına 1 mil mesafede batırılan ve dünyanın en büyük uçak batığı unvanını alan Airbus A330 yolcu uçağına, Trakya Üniversitesi Sualtı Topluluğu tarafından bir dalış gerçekleştirildi.

 

Dalışa Trakya Üniversitesi Sualtı Topluluğu Akademik Danışmanı Üç Yıldız Dalıcı Dr. Öğr. Üyesi Gülsün Memi, İki Yıldız Dalış Eğitmeni Dr. Öğr. Üyesi Anıl Özyurt, İki Yıldız Dalıcı Öğr. Gör. Burak İşçimen, Topluluk Başkanı Bir Yıldız Dalış Eğitmeni Ali Korkmaz ve topluluk üyeleri katıldı. Trakya Üniversitesi Sualtı Topluluğu, dalgıçların dalış için kullandıkları Trakya Üniversitesi Enez Öğrenci Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde yaptıkları hazırlığın ardından önemli bir dalışa imza attı.

Başarılı bir dalış gerçekleştiren topluluk, batık yolcu uçağının Edirne’nin turizmine katkı sağlayacağını ifade ederek birçok dalış tutkununun gelip burada bu deneyimi yaşamaları gerektiğini belirtti.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.