ENEZ MEZUNLARI 20 TEMMUZDA BULUŞUYOR…

27.06.2019
A+
A-

1966 da açılan Enez Ortaokulu ve 1976 de açılan Enez Lisesi’nde yetişenler, mezun olanlar 20 Temmuz cumartesi günü Enez’de buluşuyor.

Eski öğrencilerden Birsen Şahin ve Özkan Sancaktar’ın girişimleri ile oluşturulan bir Yürütme Kurulu, bu konu ile ilgili olarak Enez Kaymakamı’nı ziyaret ederek girişimleri ile ilgili bilgi verdiler ve destek istediler. Kaymakam Elif CANAN da bu girişimi çok olumlu bulduğunu ve destekleyeceğini belirtti..

Konu ile ilgili bilgi veren Yürütme Kurulu üyesi Birsen Şahin “ Geçmiş dönemlerde bu okullarda her türlü imkansızlıklara rağmen çok değerli öğrenciler yetişti. O dönemlerde ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ gibi dönemin en popüler okullarını kazanan öğrenciler olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Enez Lisesi; eski ve yeni öğrencileri, öğretmenleri ve Aile Birlikleri ile sahip çıkılması ve tekrar eski günlerine dönmesi için herkesin çaba sarfetmesi gereken bir kurum.. Biz lisenin eski öğrencileri olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmak için 20 Temmuzda Enez’de toplanıyoruz.. Buluşmanın amacı hem hasret gidermek, anılarımızı tazelemek, hem de “Eski öğrenciler olarak Enez’de eğitim için ne yapabiliriz?” sorusuna yanıt aramak.. Bu amaçla Dernekleşme dahil her şeyi hep birlikte düşünüp karar vereceğiz. “dedi

Şahin ayrıca “Enez içinde ya da dışında yaşayan, bu okullardan kısa sürelerle dahi olsa feyz almış, tüm Enez Liselileri 20 Temmuz’daki bu büyük buluşmaya ve Enez’e sahip çıkmaya çağırdıklarını, buluşma ile ilgili detaylı programın kısa zaman sonra açıklanacağını” vurguladı.

Haber foto.Yalçın BİTİKLİ

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.