Erasta Edirne AVM, Bölgenin en iyisi.!

Eroğlu Yapı’nın, 2017 yılının Nisan ayında alışveriş merkezi zincirlerinin üçüncü halkası olarak hayata geçirdiği Erasta Edirne AVM, 16 Temmuz Salı günü, Edirne’de ki basın mensuplarını özel bir kahvaltı etkinliğinde ağırladı.

Buluşmada AVM yöneticileri ile bir araya gelen gazeteciler, Erasta Edirne hakkında detaylı bilgi aldı.125 seçkin markanın yanı sıra süpermarket, eğlence merkezi ve sinemanın yer aldığı Erasta Edirne AVM, aylık ortalama 900 bin ziyaretçiyi ağırlayarak, şehrin ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Şehrin nabzını tutan basın mensuplarıyla bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getiren AVM Müdürü Cihangir Özdemir, “Yıl içerisinde 500 binin üzerinde yabancı turist ağırlayan Erasta Edirne, yalnızca bir eğlence ve yaşam merkezi olmaktan öte aynı zamanda bir değer ve kültür merkezi konumundadır. Bu değeri yine siz yerel basın mensuplarımız aracılığıyla Edirnelilerle buluşturuyor, gelecekte de buluşturmaya devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Erasta AVM Müdürü Cihangir Özdemir, “AVM’de satış personeli, güvenlik personeli, temizlik personeli ile beraber toplamda bin 800’e yakın personelimiz var. Bu bin 800 personelle bitmiyor. Dışarıdan tedarikçi, kargocu geliyor onlarda bir şekilde buradan yararlanıyor. Baktığınız zaman yalnızca burası değil diğer AVM’lere göre de kültürel ve ekonomik anlamda farklılık katıyor. Gerçekten bir fabrika gibi. 70’e yakın güvenlik ve temizlik personeli ile çalışıyoruz ama bu arkadaşları biz eğitiyoruz. Sertifkasını almış gelmiş ama öyle işe başla demiyoruz. Yıl içerisinde düzenlemiş olduğumuz eğitimler var.

32 bin metrekare alanda bir Alışveriş merkezi burası. Fiili 125 mağazamız var. Şuanda doluluk oranı yüzde 98. Türkiye’de doluluk anlamında yüzde 98 oranında AVM bulmak bu şartta zor. Otoparkımıza bin 500 araçlık yerimiz mevcut.

Yabancıların alışveriş merkezini tercih sebebi birincisi fiyat, ikincisi aldığı ürünün bulunabilirliği. Yarın aldığı bir ürünü gelip burada değiştirebilir. Samimi bir ortam var. Geldiğinde aracını güvenli ortamda park edebiliyor. Bugün AVM’ler de konfor da çok önemli. Kışın sıcaki yazın serin bir ortamda alış veriş yapma imkanınız var. Ziyaretçinin beklentisi bu aslında. Çocuğunuzu güvenli bir şekilde oyun alanına bırakabiliyorsunuz.

Her yağmur yağdığında bir kabusa dönüşen su akıntıların sorununun martılar olduğuna işaret eden Müdür Özdemir, “Yağmur sorunu AVM’lerin fıtratında var. Ben 8 alış veriş merkezi açılışı yaptım. İlk defa açılmış bir AVM’ye geldim. Bu inşaat işçilerinin verilen periyodların öncesinde açılması  eksikler ve gerekli testler yapılamadığından dolayı kaynaklanıyor. Mesela çatıda cam kenarlarında fitiller kullanıyorsunuz, ama 2 gün sonra bölgedeki martı ve kumruların bu fitillere karşı zaafı var. Orada ki o fitile zarar veriyor. Fitile zarar verdiğinde ilk yağmurda zarar verdiği fitilden yağmur akıntısı geçiyor. Mümkün olduğunda bu azaltıldı. AVM açıldığında ki yağmur akıntısı ile bugün ki yaşanan arasında farklılıklar var.

Sürekli kiralamayı güncel tutuyoruz. Güncel tutuyoruz ama Media Markt’ın girmesi için, Zara için verebileceğim hiç bir alan yok. Şuan da boş dükkan var ama onlara da 2 marka geliyor. Biri çocuk markası diğer spor marka. Bayram sonrası gelecek. Şuanda doluluk oranı yüzde 98 olan bir AVM. Ben o girmemiş olan markaları da almak isterim. İ çeri de yerim yok, birilerinin çıkması lazım ki ben o markaları şehre getirebileyim. Kendilerinin de gelme talepleri var. Türkiye’de 550’ye yakın Alışveriş merkezi var. Edirne Erasta AVM ilk 50 içerisinde diyebiliriz” dedi.

Erasta AVM Pazarlama Sorumlusu Gülfem Akhan ise, Eroğlu Yapı’nın 3. marka projesi Edirne Erasta olarak bölgenin en büyük AVM’si olduklarını, şehrin kültürel dokusunu bozmadan ekonomiye katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.