Ev sahiplerinin dövdüğü Dağdeviren’e Sosyal Hizmetler sahip çıktı

Ev sahiplerinin dövdüğü Dağdeviren’e Sosyal Hizmetler sahip çıktı
12.06.2020
A+
A-

Edirne’nin Keşan ilçesinde kalp yetmezliği, mental retardasyon ve epilepsi hastalığı bulunan zihinsel engelli Sercan Dağdeviren’den (33), evi boşaltmasını isteyen ev sahipleri tarafından  sopalarla dövülüp hastanelik edilmişti. Şimdi ise Dağdeviren’e Edirne Sosyal Hizmetler Müdürü Bilgin Özbaş sahip çıktı.  

 Edirne Valisi Ekrem Canalp’in girişimleri ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş Keşan’a giderek,Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Keşan Devlet Hastanesi ile görüşerek engelli Sercan Dağdeviren’ in darp edildiği, gerekli sağlık konrolü ve tedavisinin yapıldığı öğrendi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş yaptığı açıklamada, “2022 Engelli aylığı dışında bir geliri olmayan  Sercan Dağdeviren’in mevcut yaşam koşullarının sağlıklı olmaması, zihinsel engelli olması, sahip çıkacak bir yakınının bulunmaması  ve yaşadığı olumsuz olaydan sonra ;  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak koruma ve bakım altına aldık. Koronavirüs Tedbirleri kapsamında şimdilik Keşan Kaymakamlığı vasıtasıyla özel bir misafirhaneye yerleştirildi.  Covit_19 testleri sonrasında Sosyal İzalasyon Kuruluşuna ve ardından durumuna uygun bakım merkezine kabulünü gerçekleştirileceğiz.

        Darp olayını gerçekleştiren şahıslarla ilgili olarak Adli süreç devam etmekte olup, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avukatları tarafından da olay takip ediliyor”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.