Fahriye Ninenin mutluluğu

Fahriye Ninenin mutluluğu
26.12.2019
A+
A-

Edirne Belediyesi’ne gelen 90 yaşında ki Fahriye Koşucu, yorgunluktan belediyenin merdivenlerine oturarak kendisini o halde gören Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan yardım istedi.

Makamına çıkacakken yorgun ve bitkin haldeki Fahriye Koşucu’yu gören Başkan Gürkan, soğuktan korumak için içeriye alarak sıkıntısı dinledi. Koşucu’nun ise talebi yakacak odunu olmadığı için biraz odun ve evine ekmek götürmek için Ulus Pazarı’nda tezgah açmak için izin istediği öğrenildi.

90 yaşında ki Fahriye Koşucu’nun ise önceki yıllarda eşi ve kızının vefatından sonra 70 yaşında ki hasta oğlu ve torunlarına bakmak için Saraçlar Caddesi’nin sonunda tezgah açtığı, bu tezgahı açmasının sebebi ise dilenmek değil alın teri olduğunu belirtti. Fahriye Koşucu’nun yaşlılık maaşı 600 lira ile geçinemediği için bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri ve düşük fiyatla sattığı kıyafetlerle evine, hasta oğluna ve 4 torununa baktığı öğrenildi. Yıldırım Mahallesi’nde oturan ve yaşı itibari ile belediyeye kadar gelerek yorgunluktan merdivenlere oturan Koşucu’nun sıkıntılarını dinleyen Başkan Gürkan ise, isteklerinin yerine geleceği konusunda kendisiyle konuşarak yaşlı kadını rahatlattı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la görüştükten sonra yüzü gülen Fahriye Koşucu mutlu olduğunu belirterek belediyede ki herkese teşekkür etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.