Fındıklı, “Vakıf kiraları herkesi memnun etmedi”

Fındıklı, “Vakıf kiraları herkesi memnun etmedi”
18.12.2019
A+
A-

Bedesten Esnafları Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, açıklanan fiyatların bir nebzede olsun memnuniyet yarattığını ama herkesi de memnun etmediğini söyledi.

Edirne’de günlerdir gündemden düşmeyen Vakıf kiracılarına yapılan yüksek artışla ilgili olarak AK Parti İl Başkanlığı’nda üç çarşının başkanının da katılımıyla zam oranlarının görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bu toplantının içeriği ile ilgili gazetecileri bilgilendiren Bedesten Esnafları Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, açıklanan fiyatların bir nebzede olsun memnuniyet yarattığını ama herkesi de memnun etmediğini söyledi. Fındıklı yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz Salı akşamı AK Parti İl Başkanlığı’na bizi davet ettiler, bizde davete icabet ettik. Orada Vakıflar Bölge Müdürü’nün de olduğunu gördük. Vakıflar Bölge Müdürü, İl Başkanı ve üç çarşının başkanıyla bir araya geldik. Orada bizim günlerdir söylediğimiz kiraların çok fazla arttığı, kiraların düşmesi gerektiği, bu esnafların bunları ödeyemeyeceğini dile getirmiştik. Bunu çok sesli söyledik. Birlik başkanımız Kemal Cingöz’le çalmadığımız, gitmediğimiz kapı, yer kalmadı.

 Şemsettin Emir her seferinde bize bu konuda destek oldu. Okan Gaytancıoğlu, Orhan Çakırlar, İYİ Parti Grup Başkanvekilimiz onlar meclise soru önergeleri verdiler. Ama bugün geldiğimiz noktada 2 bin lira olan kiraların bin 700 lira, bin 500 lira olan kiraların bin 300 lira, bin 300 lira olan kiraların bin 100 lira, bin 315 lira ve üzerinde 3 bin liraya kadar olan kiraların 1,68 oranında artacağı, 3 bin liranın üzerinde olan kiralarında yüzde 3 ile yüzde 10 arasında olacağı söylendi. Bu bizde memnuniyet yarattı mı? Tabi bir nebzede olsa memnuniyet yarattı. Ama herkesi memnun etti mi? Herkesi de memnun etmedi. Yani burada 800-900 lira kira ödeyen arkadaşların kiraları da bin 700 liraya çıktı. Ama böyle olmasına rağmen biz emeği geçen vekillerimize de başkanımıza da, yeni gelen il başkanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Fındıklı’nın açıklamasına, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Ali Paşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış ve Arasta Çarşısı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Bayrak’ta iştirak etti. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.