FORM & FİT SPOR MERKEZİNE YOĞUN İLGİ

30.06.2019
A+
A-

Babaeski İlçesi’nde, faaliyet gösteren Form & Fit Spor Merkezi Salonu, sağlığına ve spora önem veren gençlerin değişmez adresi oldu.

İlçe Merkezi’nde 9 yıldır faaliyet gösteren, spor branşları arasında önemli bir eksikliği gideren ve açıldığı günden itibaren, spor yapma imkânı bulamayanların adeta ikinci adresi olan, Form Fit Spor Merkezi, Kardiyo Fitness, Step Aerobik, Plates, Vücut Geliştirme, Kilo alma-verme, Kickbox, gibi branşlarda programlarına devam ediyor.

 

Form & Fit Spor Merkezi Sahibi Spor Akademisi Beden Eğitimi Mezunu Çiğdem Dizman; Haftanın 6 günü sabah 09.00 akşam 22.00 saatleri arasında hizmet verdiklerini belirterek, “Form Fit Spor Merkezine üye olanların isteklerine göre özel çalışma programı yapıyoruz” dedi.

Bacak ve sırt kaslarını geliştirmek için Leg Press ve Bentower adında salona yeni spor aletleri aldıklarını kaydeden Dizman, Form Fit Spor Merkezi’ne katılmak isteyenlerin fiziksel özelliklerine göre yapılan programlara başlamak için doktordan sağlık raporu alınması gerektiğini söyledi.

Dizman, şöyle devam etti. “Bu güne kadar üzenli spor yapmayıp da başlamayı düşünenler için Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kadınlara özel programlar yapıyoruz. Sabah 10.00-11.00, akşam 18.00-19-00 ve 19.00-20.00 saatleri arasında 3 grup kadınlar için özel programlar düzenliyoruz. Erkeklerde ise serbest çalışma programımız var. Bu programlarımız için ayrı ücret talep etmiyoruz. Aylık ücret dahilinde programlar yapıyoruz. Spor; genç yaş gruplarında sorumluluk duygusunun yanı sıra, öfkeyi kontrol edebilme, saldırganlığı frenlemede sporun göz ardı edilemeyecek etkisi olduğunu, ayrıca dikkat dağınıklığının önüne geçmesine destek olur.  Spor yapan çocuklar, enerjilerini sporla boşalttıkları için dersin başına oturduklarında daha verimli çalışır ve boşa vakit geçirmezler. Yaşıtlarına göre daha az hastalıklara yakalanır ayrıca, daha çabuk iyileşir. Takım ruhuna sahip oldukları için de yalnızlık hissetmez ve kendilerini dinleyecek bol zamanları kalır. Gençlik döneminde de bu çağın dinamizmini sporla değerlendirdikleri için alkol ve sigaradan uzak kalırlar. Gençliğin aşırı heyecanını spora aktarmak, olaylara yaklaşımlarda daha serinkanlı olmayı sağlar. Aynı zamanda gençler için çok gerekli olan kendine güven duygusu ve ifade yeteneği artar. Yediklerine, içtiklerine ve uykularına dikkat ettikleri için de iyi beslenir” dedi.

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.