Gaytancıoğlu, “ Esnafı düşünen var mı?”

Gaytancıoğlu, “ Esnafı düşünen var mı?”
26.04.2020
A+
A-

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,işyerler,kapalı olan esnafın durumunun içler acısı olduğunu söyledi.

Gaytancıoğlu, “İşyerleri kapalı olan esnafın morali çok bozuk. Korona virüs tedbirleri kapsamında geçici olarak işyerleri kapatılan çok sayıda esnafımız var ve bu esnafımızın morali çok bozuk. İşyeri kapatan esnafa ve bu işyerlerinde çalışırken işsiz kalan çalışanlara maddî destek sağlanmalıdır.İŞYERİNİ KAPATAN ESNAF GEÇİM DERDİNDE

Korona virüsle mücadele sürecinde, İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan bir genelge ile 250 bine yakın esnaf ve işletmenin geçici olarak kapatıldı. Yüzbinlerce esnaf ve bu işyerlerinin kapatılması nedeniyle işsiz kalan vatandaş evine ekmek alamaz duruma geldi. Korona virüs salgınının yıkıcı ekonomik etkileri, toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi işyerini kapatmak zorunda kalan esnaf ve sanatkârı da büyük ölçüde olumsuz yönde etkiledi. Çok sayıda esnaf ve sanatkarımız bize ulaşarak, içinde bulundukları olumsuz tabloyu anlatıyor ve dert yanıyorlar. Evine ekmek alamadığı için, temel ihtiyaçlarını temin edemedikleri, elektrik, su, telefon, doğamazsın vb. faturaları ödeyemedikleri için psikolojilerinin bozulma aşamasına geldiğini söyleyen esnaf ve sanatkârlarımız var. İş yeri kapatan esnafa ve bu işyerlerinde çalışırken işsiz kalan vatandaşlara Ramazan ayına girdiğimiz bu günlerde maddî destek sağlanmalıdır. Geçici olarak kapatılan işyerlerinden, esnafın kira harcamaları devlet tarafından karşılanmalı, çalışanlara asgarî ücret üzerinden destek sağlanmalı ve var olan kredileri ödemeleri ertelenmelidir”dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.