GAZETECİLİKTE 55. ONUR YILIM!…

06.08.2020
A+
A-

Yaşadığımız şu günlerde büyük bir mutluluk içerisindeyim. Çünkü 11-Aralık-1965 yılında Edirne Vatandaş Gazetesinde başlayan Gazetecilik serüvenim, hiç aralıksız 55 yıl devam etti. Bu süre içinde geçen her günüm bende ayrı bir heyecan, ayrı bir Gazetecilik sevgisi ve meslek heyecanı yarattı.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, Gazeteciliğe ilk kez 11-Aralık-1965 yılında Vatandaş Gazetesinde ‘’Stajyer Gazeteci’’ olarak başladım. Bu süre iki yıl devam ederek, 1967 yılı sonunda tamamlandı. Bu yılın sonunda zamanın Vatandaş Gazetesi Sahibi rahmetli M. Kemal Özer beni Gazetenin kadrosuna aldı. Bu süre de 6 yıl devam ettikten sonra, bir Kurban Bayramının arefe günü olan 11-Aralık-1972 tarihinde , o günlerde ekonomik olarak zor günler yaşayan rahmetli M. Kemal Özer’den Vatandaş Gazetesinin sahipliğini devraldım. Tam 28 yıl bu Gazetenin sahipliğini devam ettirdim. Gazete 3-Kasım-1948 tarihinde ilk kez İpsala İlçemizde M. Kemal Özer tarafından kurularak, yayın hayatına başlamış ve 11-Aralık-1972 tarihine kadar 24 yıl süre ile yayınlandıktan sonra bana devredilmişti.

Vatandaş Gazetesini 2001 yılında Edirne Gazetesine devrettikten sonra bile, Halkın Öğretmeni olan Gazetecilik mesleğinden kopmadım ve bundan sonra da Edirne’de yayınlanmakta olan yerel Gazetelerden Son Haber, Edirne Star ile ve tekrar Vatandaş Gazetelerinde 20 yılı aşan bir süre yazılar yazmayı sürdürdüm.

Yine Vatandaş Gazetesini devralmazdan önce, yani 1972 yılından önce Edirne’nin bütün ilçelerinde yani Keşan, Uzunköprü, Meriç, İpsala ve Havsa İlçelerinde o tarihlerde yayınlanmakta olan yerel gazetelerin dizgi ve baskı işlerini yapan Sevgili Merhum Babam Arif Orunç’a yardımcı olmak bakımından, bu gazetelerin yazı metinlerini yeniden yazıp düzenleyerek, baskıya hazırladım. Bu sırada haber yazma, köşe yazısı yazma konularında yeteneğimi bir hayli geliştirdim. Bu sayede çeşitli konularda edindiğim, bilgi, kelime haznesi ve kültür donanımı sayesinde çeşitli konularda köşe yazıları yazabiliyorum.

Yazıma burada son verirken, tüm Gazeteci arkadaşlarıma ve kardeşlerime de mesleklerinde nice 55 başarılı yıllar diliyorum.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.