Gazze katliamına protesto

Gazze katliamına protesto
16.11.2019
A+
A-

            Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi, Cuma namazı sonrası Eski Cami önünde basın açıklaması yaparak son günlerde Gazze’de yapılan katliamları protesto etti.

            AGD Edirne Şubesi Gazze’de yaşanan katliamı protesto etti. Eski Cami önünde Cuma namazı çıkışı yapılan basın açıklamasını Başkan Abdülhamit İriş okudu. İriş, İslam ülkelerini, İsrail konusunda daha ciddi adımlar atmaya davet etti ve şunları söyledi:“Dünyamız farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 8 milyara yaklaşan insana ev sahipliği yapıyor. Biz hiçbir rengin, ırkın diğerinden üstün olmadığına inanıyoruz. Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez. Siyonizm diğer ırklardan üstün olduğuna inanan hastalıklı bir anlayıştır.

            İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası oldu. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirdi. İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir.

            ABD güdümündeki bölge ülkelerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlıyor.İsrail, hafta içerisinde Filistin’de yeni bir katliam yaptı. İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30’dan fazla kardeşimiz bu bombardımanla şehit edildi. 200 kardeşimiz de yaralandı.Tüm İslam ülkelerinin birlikte hareket etmeli. Yapılması gereken, dünyanın neresinde olursa olsun zulmü uğrayan tüm mazlumlara destek vermektir. İsrail ve Siyonizme karşı, etkin ve organize hareket etmektir.

Bunun için İslam ülkelerini, İsrail konusunda daha ciddi adımlar atmaya davet ediyoruz.Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile birlikte atılamaz. Huzur ve barış ancak İslam ülkeleri ve ezilen tüm ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikte hareket etmekle olur. Dualarımız odur ki, tüm mazlumlar, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.