Güngörmedi,CHP İlçeye Adaylığını Açıkladı

Güngörmedi,CHP İlçeye Adaylığını Açıkladı
02.01.2020
A+
A-

Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyesi olan Avukat Burak Güngörmedi, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı için yoğun bir katılımla adaylığını açıkladı. CHP Merkez İlçeBaşkanlığı’nın 12 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan kongre öncesi Av. Burak Güngörmedi parti binasında Merkez İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Adaylık açıklamasına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Merkez İlçe mevcut Başkanı Nedim İşcan, Edirne Baro Başkanı Alper Pınar, Edirne Belediyesi Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

BÜYÜK BİR GURUR

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduğunu ve 10 yıldır eşi ile birlikte avukatlık mesleğini icra ettiğini belirten Güngörmedi, “10 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmakla birlikte; partimizi temsilen 2014 yılından bu yana Edirne İl İnsan Hakları Kurulu üyesi ve yine 2014 yılından bu yana Edirne Merkez İlçe Seçim Kurulu üyesi olarak partimizi temsilen görevlerimi sürdürmekleyim. 2013-2014 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum. 2016 yılından bu yana yani 2 dönemdir Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyesiyim. Ayrıca Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu II Disiplin Kurulu başkanlık görevini yürütmekteyim. Cumhuriyet üye olmak bir onur, Cumhuriyet Halk Partisinde yönetici olmak ise büyük bir gururdur.

 ŞEHRİMİZDEKİ İNSANLARIN MUTLU OLMASI İÇİN SİYASET YAPACAĞIZ

            Bir Trakya evladı olarak doğuştan CHP’li olduğunu belirten Güngörmedi, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş benimsemiş bir partili olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde, felsefemiz olan temelden çatıya devrimcilik, laiklik, devletçilik. Milliyetçilik, halkçılık ve Cumhuriyetçilik altı oku ışığında, parti politikamızın belirlediği hedefler doğrultusunda verimli çalışmalar yaparak güzel Edirne’mizin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük borcumuzdur. Tüm bu felsefeleri hayata geçirebilmek; hak, hukuk, adalet ve demokrasi kavramlarını iyi öğrenmek ve iyi uygulamakla ilişkilidir. Ben tüm bu kavramları özümsemiş bir vatandaş olarak borcumun bilincinde olmam sebebiyle bugün huzurunuzda bulunmaktayım. Nasıl ki; çalışkanın tembele, bilgenin cahile, zenginin fakire borcu varsa, bizim de şehrimizde yaşayan insanlara daha da huzurlu yaşayabilmeleri adına elimizden geldiğince yardım etme ve bu uğurda çaba gösterme borcumuz bulunmaktadır. Amaçlarımız uğruna hep birlikte, İl Başkanımla Belediye Başkanımla diğer İlçe Başkanlarımızla, gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, her bir üyemiz ve hatta üye olmayıp Cumhuriyet Halk Partisi’ne sempati duyan herkes ile birlikte çalışmak ve başarmak en büyük arzumdur. Birlikte başarma iklimi yaratarak, şehrimizdeki insanların mutlu olması için siyaset yapacağız” dedi.

ZİHNİM BERRAK VE KANATLARIM HIZLI

            Güngörmedi “Bizlerin burada Edirne Merkez İlçe olarak Türkiye’yi kurtaracağız diye bir cümle kurmamız belki gerçekçi olmayacaktır. Ancak bizler başta kendimiz, ailemiz olmak üzere yaşadığımız çevre ve şehrimizde gelişim sağladığımızda yani öncelikle kendi kapımızın önünü temiz tuttuğumuzda, bunların ülkeye sirayet edeceği muhakkaktır. Bizim bu uğurda; Edirne’mizde yaşayan vatandaşların refah seviyesini daha da yükseltmeye çalışacağımızdan, Atatürk’ün ışık tuttuğu yolda muhasır medeniyet seviyesinin üstünde bir güneş gibi doğmak ve parlamak amacıyla hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bunun için ilke ve değerlerimizle, aydınlığa çıkış için gerekli ve önemli bir erdem olan görev bilinciyle elimden gelenin fazlasını yapacağımı taahhüt ediyor bu konuda söz veriyorum. İşte bu düşüncelerim ve tüm heyecanımla; Zihnim berrak ve kanatlarım hızlı olarak, birikimlerim ve vicdanımla birlikte önümüzdeki süreçte partime, şehrime, dolayısıyla ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için Edirne Merkez; İlçe Başkan Adayı olduğumu belirtiyor hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi

 “OY ÇUVALLARIN ÜZERİNDE YATMIŞ BİR KARDEŞİMİZ”

Yerel seçimde Burak Güngörmedi’nin sabahlara kadar sandık başında olduğunu kaydeden CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da,“Delege seçimlerinden önce benim paylaşımım olmuştu. Yerel seçimlerde sandığı kim beklediyse, delege seçimlerinde de sandıktan o çıkacak diye söylemim olmuştu. Bu genç kardeşim yerel seçimlerde bizlerin beklediği sandığı, sabaha kadar kurumda bekleyip çuvalların üzerinde yatmış bir kardeşim. Kendisine hayırlısı olsun diliyorum. İnşallah beklentilerimizi boşa çıkarmaz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. 12 ocakta ki divan başkanlığımızı yine bir avukat, Cumhuriyet Halk Parti’nin çok değerli bir siyasetçisi Ankara Milletvekilimiz Sayın Ali Haydar Hakverdi divan başkanlığımızı yapacak” dedi.

 “YOLU VE YOLUMUZ AÇIK OLSUN”

            Burak Güngörmedi’yi çocukluğundan beri tanıdığını söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Örgütü için önemli bir gün. 12 Ocakta ilçe başkanlığı seçimimiz var. Burak Güngörmedi kardeşimi çok eski tanıyorum. Çocukluğunu bilir derler o derece eski. CHP’liliğini biliyoruz.

Gerçekten bugüne kadar bütün seçimlerde, partinin seçim kurulunda ki görevlisi olarak başladı. Her seçimde Burak oradaki sesimiz, gözümüz, kulağımız oldu. O yüzden Burak bu görevi çok layıkıyla yapacak ben gönülden inanıyorum. Bu görevi anlam katacak. Halen Cumhuriyet ile yaşıt olan Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyeliğini yapıyor. Cumhuriyet ile yaşıt olan baromuz var gurur duyuyoruz. Çünkü baromuz her noktada tavrını açıkça koymaktan çekinmeyen bir cumhuriyet barosu. Bu anlamda Burak kardeşimizin layıkıyla partimizi temsil edeceğimizden şüphem yok. Yolu açık olsun. Yolumuz açık olsun” dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.