Gürbüz Çapan Kırklareli’n deydi…

Gürbüz Çapan Kırklareli’n deydi…
01.06.2020
A+
A-

İstanbul, Esenyurt’un efsane belediye başkanı Gürbüz Çapan, hafta sonu dinlenmek için eşsiz doğasıyla ünlü Kırklareli’deydi.

Vaktinin büyük bölümünü yakın dostlarıyla Kıyıköy ve Vize çevresinde geçiren Çapan, Kırklareli ziyareti esnasında Kıyıköy Belediyesi ve Pınarhisar CHP ilçe örgüt yönetimiyle bir araya gelerek, siyasi çalışmalarda yardımcı olacak fikir ve görüşlerini paylaştı.

Kırklareli’nde bulunmanın kendisine her zaman büyük keyif verdiğini belirten Çapan, şöyle konuştu: “Benim Kırklareli’yle olan ilişkim çok eski dönemlere dayanır. Nasuh Mittap ve Kadir Gökçe gibi pek çok isim yakın çalışma ve dava arkadaşlarımdı. Her fırsat bulduğumuz zamanda Kırklareli’nde vakit geçirdik, bu bölgeyi neredeyse köy köy biliyorum. Ülke sorunlarıyla ilgilenmek, bunlara çözüm üretmek elbette benim hayatım ancak burada bulunmamın asıl sebebi zorlu pandemi döneminde küçük bir dinlenme fırsatı yakalamaktı. Siyasi çalışma yapmaktan çok, hazır buradayken deneyimlerimizi aktarabilmek amacıyla birkaç partili arkadaşımızla beraber olduk.Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. İktidarın yarattığı tahribatı birleşme ve kaynaşma için fırsata çevirme gücü CHP’nin elindedir ve bu yönde önemli adımlar attık, atmaya da başarıyla devam ediyoruz. Halkımızın her parçasını içimize alacak şekilde ortamı yaratmak, ezilen, zorlanan, yardımlara mahkûm edilerek çaresizleştirilen tüm vatandaşlarımızın dayanak noktası CHP’dir.  Maalesef iktidar oy uğruna insanlarımızı birbirine düşmanlaştırarak, kamplaştırarak uzaklaştırdı. Trakya’nın sıcakkanlı, yapıcı, mütevazı, bilinçli ruhunun bütün Türkiye’ye sirayet etmesi, Türkiye’yi kucaklaması gerekiyor. Cumhuriyet tarihimiz boyunca, Cumhuriyet kazanımlarını, Mustafa Kemal Atatürk’ü her zaman en çok sahiplenen, içselleştiren yerlerden biridir Trakya. Trakya bu anlamda Türkiye için şanstır. Trakya ve Kırklareli ülkemizin tüm fertlerinin birbiriyle kucaklaşabilmesinin, geleceğe daha güvenle bakabilmemizin önünü açacak, barışa bayraktarlık yapacak güçte ve ruhta bir bölgedir.

Ziyaretim esnasında Pınarhisar ve Kıyıköy’de yönetici arkadaşlarımızla bir araya geldik. Pınarhisar ilçe örgütümüzü ziyaret ederek, yola yeni çıkan genç kardeşlerimize deneyimlerimi aktardım. Sohbetimizde kendilerine de belirttiğim gibi insanların hayatlarına dokunabilen politikalar üretebildiğimiz ölçüde var olabiliriz. Yardım etmek elbette önemli ancak yardımın ötesine geçmek, tüm vatandaşları kimseye ihtiyaç duymayacak hale getirmek daha kıymetli. Esenyurt deneyimlerimizde doğrudan yardım yerine, binlerce kadını meslek sahibi yapma yolunu tercih ettik. Örneğin ev hanımlarımızı meslek sahibi yaparak, kimseye ihtiyaç duymadan kendi ayaklarının üzerinde durmalarına yardımcı olduk. Bu sayede ne bizim, ne de başkasının yardımına ihtiyaç duymadılar. Pınarhisar ilçe örgütünün de yapması gereken asıl konu elindeki kısıtlı imkânlarla dahi olsa, Pınarhisar halkının geleceğe umutlu bakmasını sağlayacak somut projeler üretebilmesi. Örneğin halkın tarım alanında alternatif ürünlere yönelmesiyle ilgili fikirler üretip, doğrudan pazarla buluşmasını sağlayacak imkânlar yaratabilirler. Bu anlamda elimdeki her türlü imkânı, her örgütümüzle olduğu gibi Pınarhisar örgütümüzle de paylaşmaktan memnun olurum. Yeni seçilen örgütümüzün dinamizmi ve çabası beni fazlasıyla mutlu etti ve geleceğe daha güvenle bakmamıza yardımcı oldu. Bu arkadaşlarımızın karşılaşacağımız ilk seçimlerde Pınarhisar’da oylarımızı arttıracağına ve Pınarhisar Belediyesi’ni yeniden CHP’ye kazandıracağına inancım tam.

Kıyıköy, bırakın Türkiye’yi global anlamda bir turizm merkezi olabilecek potansiyele sahip. İnanılmaz güzel bir doğaya sahip, global ulaşım merkezlerine çok yakın, keyifli bir bölgemiz. Pandemi sonrasında doğa turizminin çok daha yoğun biçimde öne çıkacağını düşünüyorum. Bunun da Kıyıköy için büyük fırsat olabileceği görüşündeyim. Yeni seçilen belediye başkanımız Ender Sevinç, Kıyıköy’ ün potansiyelini ortaya çıkartabilecek güçte ve kabiliyette çok değerli, dinamik bir arkadaşımız. Kendisinin liderliğinde Kıyıköy ve dolaylı olarak Kırklareli de hak ettiği değeri bularak çok daha ön plana çıkacaktır. Bu anlamda benim üzerime düşebilecek her türlü desteği vermeye gayret edeceğim”. Haber: Metin KARAKUŞ/Kırklareli

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.