Gürkan, “Baba, gölgesinde duracağımız koca bir çınardır”

Gürkan, “Baba, gölgesinde duracağımız koca bir çınardır”
19.06.2020
A+
A-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Varlıklarıyla bize güç ve ilham veren; çocukların ilk kahramanı; hayatımızın her alanında yanımızda olan tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Babalar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:“Çocukların hayata hazırlanmasında, gelecek kaygılarının giderilmesinde anne ve babaların yeri asla doldurulamaz. Annelerimiz, “meleklerimiz”, Babalarımız bizim en büyük “kahramanımız” dır. ‘Baba’ demek her koşulda ayakta kalmak, yol açmak, yol göstermek, çocuklarının omuzlarındaki yükü taşımak demektir. ‘Baba’ demek güç demek, güven demek, sevgi demektir.

Baba, gölgesinde duracağımız koca bir çınardır. Cesaretin ve dürüstlüğün sembolüdür. Babalarımıza verebileceğimiz en anlamlı hediye şüphesiz ki onların istediği şekilde hayırlı evlatlar olabilmektir. Tek istekleri evlatlarına iyi bir gelecek hazırlamak olan babalarımızın kıymetini bir gün değil her gün bilmeliyiz. Onlara duyduğumuz sevgiyi her an dile getirmeliyiz. Varlıklarıyla bize güç ve ilham veren; çocukların ilk kahramanı; hayatımızın her alanında yanımızda olan tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyorum. Başta şehit babaları olmak üzere rahmetli babamı ve hayatını kaybeden tüm babaları minnet, saygı ve şükranla anıyor; tüm babalara evlatlarıyla birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.