Her gün 500 aileye iftar yemeği…

Her gün 500 aileye iftar yemeği…
28.04.2020
A+
A-

Türk Kızılay’ı Babaeski Temsilcisi Gülsüm Kaynaklar, Ramazan ayının başlaması ile birlikte her gün 500 ihtiyaç sahibi aileye iftarlık sıcak yemek ve 400 aileye ise pide dağıttıkları söyledi.

İlçenin Dindoğru Mahallesi’nden dağıtıma başladıklarını belirten Kaynaklar, şöyle devam etti; “Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği olarak, bu zor günlerde Ramazan bereketini Babaeski’mizde yaşatmak ve paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Her gün 500 kişinin evlerine iftar yemeği götürerek, ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına ulaşıyoruz. Bununla birlikte her mahallede ramazanımıza güzellik katmak adına 400 pide dağıtmayı hedefliyoruz. İlk dağıtıma Dindoğru Mahallemizden başlamış bulunmaktayız.

Faaliyetlerimizde Babaeski Kaymakamı Sayın Şenol Levent Elmacıoğlu’na ve onun yönetiminde ki Vefa Hizmet Koordinasyon Üyelerine, Tabii Babaeski Belediye Başkanı Sayın Abdullah Hacı’ya ve Belediye çalışanlarına, Babaeski İlçe Müftümüz Sayın Abdurrahman Koç ve canla başla bize yardım eden Müftülük Personeline, Mahalle Muhtarlarımıza ve en önemlisi hiçbir beklentisi olmadan bizim ile birlikte yol arkadaşlığı yapan Kızılay Gönüllülerine sonsuz teşekkür ediyor, bu mübarek ayın hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.”

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.