Her yerde HES Kodu ….

Her yerde HES Kodu ….
01.10.2020
A+
A-

Edirne’de, İç İşleri Bakanlığı’nın konaklama tesislerinde HES Kodu zorunluluğu genelgesi doğrultusunda otellere HES Kodu, Çarşı’da da maske denetimi yapıldı.

Saraçlar Caddesi’nden başlayarak esnaf ve vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyaran polis ekipleri, daha sonra otellere giderek müşterilerin HES Kodu kayıtlarını inceledi. Orduevi’ndeki ETUS durağında ise Edirne Belediyesi zabıtaları ve polis ekipleri toplu taşımalarda maske kontrolllerini gerçekleştirdi.  Genel olarak Otellerde, sokakta ve esnafların dükkanlarında hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulduğu dikkat edildi.

“HES KODLARINI KONTROL EDİYORUZ”

Park Otel işletme müdürü Hilmi Tırpan “ daha yeni başladı. Gelen müşterilerin HES kodlarını kendilerinden istiyoruz. İlk defa geldikleri için tecrübeli arkadaşlar kendi telefonlarından girerek onlara yardımcı oluyorlar. HES kodu olmayanlara bir uygulama yapamıyoruz, onları ya buraya kabul etmeyeceğiz yada HES kodlarını ibraz etmeleri gerekiyor. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşanmadı. Zaten günlük ateş ölçer listeleri var. Personelin yine her gün giriş çıkışlarında kontroller yapılıyor”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.