“HIZLI TREN İÇİN KAZMAYI VURACAKLAR”

AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi Çerkezköy-Kapıkule kesiminin temel atma töreninin, 18 Temmuz’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian  Berger’in katılımı ile Kapıkule Tren Garında gerçekleştirileceğini söyledi.

SINIRÖTESİ TİCARETTE ÖNEMLİ

Edirne Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe , Halkalı -Kapıkule Demiyolu Projesi Çerkezköy-Kapıkule  ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Akmeşe “ Gerçekleştirilen Proje Uluslararası ticaret için çok önemli bir projedir.Demiryolu Projesi Çerkezköy-Kapıkule Kesimi Yapım Sözleşmesi için imzalar atılmıştı.

Proje Türkiye’yi Avrupa Birliği ülkelerine bağlayarak;  Avrupa fonlarından kullanılarak yapılmış projedir. “ Sözlerine devam eden Akmeşe “ Edirne-Çerkezköy arası 155 km. dir. Bunun 76 km si TC .Devlet Demiryolları , yani milli bütçeden ayrılan bütçeyle yapılmıştır.  Proje 155 kilometrelik Çerkezköy-Kapıkule kesiminin inşası Avrupa Birliği ve Türkiye’nin ortak finansmanıyla gerçekleştirilmektedir.

Halkalı -Kapıkule arasında 231 kilometrelik güzergahta çift hatlı , saatte 200 kilometre hızıyla yolcu ve yük taşınmasına imkan tanıyan bir projedir. Bu proje ile Edirne de uluslararası ticaretin önemli bir noktası haline gelecektir. Bunun yanında Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy- Kapıkule kesiminden sonra uluslararası ticarette yük taşıma kapasitesi artacağı gibi her bir yükün Türkiye ve Edirne Ekonomisine katkı sağlayacaktır. Projenin Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecine de katlı sağlayacağına inanıyorum “ dedi.

18 TEMMUZ’DA DAVETLİSİNİZ

Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe sözlerine “ Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Büyükelçi Christian Berger’in Katılımıyla Halkalı -Kapıkule Demiyolu Projesi Kesim İnşaası Temel Atma Töreni ;   18 Temmuz 2019 Perşembe günü  saat 11.30 Kapıkule Tren Garın da gerçekleşecektir. Tüm Edirneli hemşerilerimize ve Edirne  Halkımıza hayırlı olsun.” Dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.