Huzurevinde Öğretmenler Günü Konseri

Huzurevinde Öğretmenler Günü Konseri
24.11.2019
A+
A-

24 Kasım Öğretmenler Günü  münasebeti ile tüm öğretmenlerimiz ve huzurevinde kalmakta olan emekli öğretmenlerimiz için Kadıköy Fasl-ı  Pırlanta Türk Sanat Müziği korosu huzurevinde muhteşem bir konser verdi.

Sunuculuğunu Ayla Can’ın yaptığı, şef Fulya Soyata yönetimindeki gönüllülerden oluşan koroya Edirne Musiki Derneği solistleri Yasemin Sönmezışık ve Ömür Nur Ar’da eşlik ettiler. 

Konser programını büyük bir keyifle izleyen huzurevi sakinleri, popüler şarkılara iştirak ederek koro ile birlikte söylediler. Huzurevinde barınmakta olan Sabri Kürleyen’de misafir sanatçı olarak koroya katılarak, Zeki Müren’e ait bir parçayı büyük bir ustalıkla seslendirdi.

Yaşlıları gençlik yıllarına götüren ve büyük bir beğeni ile izlenen konser sonrasında Aile Çalışma ve  Sosyal  Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş,yaptığı konuşmada  “Soğuk ve yağışlı bir günde Edirne’mize misafir olarak içimizi ısıttınız.

Bizleri geçmişe götürdünüz. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında düzenlediğimiz bu konser programında sizleri izlimizde misafir ediyor olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.

Hoş geldiniz, elinize, ayağınıza, ağzınıza sağlık.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi M.K. Atatürk’e  Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle tüm Öğretmenlerimizin gününü kutluyor, emekli öğretmenlerimiz ellerinden öpüyor, şehit ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum. Bu vesileyle konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Emekli öğretmenlerin ve huzurevi yaşlılarının yanısıra , Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan öğretmen, meslek elamanları  ve huzurevi personelinin katıldığı konser sonrasında koro adına Şef  Fulya Soyata’ya  İl Müdürü Bilgin Özbaş ve Huzurevi Müdür V. Ayşegül Kılıç tarafından plaket takdim edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.