İba, “Keşan Hizmet, Muhalefet Şov Peşinde”

İba, “Keşan Hizmet, Muhalefet Şov Peşinde”
13.06.2020
A+
A-

Ak Parti İl Başkanı Belgin İba,Keşan Belediye Meclisinde yaşananlar üzerine yaptığı açıklamada,CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin halkın hizmetini kısıtladıklarını belirterek,Keşen halkının hizmet alımının engellendiğini söyledi.

İba açıklamasında, “Edirne’nin Keşan İlçesi’nde de salgın nedeniyle aksayan belediye hizmetlerini biran önce bitirmek isteyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, mecliste beklemediği bir tabloyla karşılaştı. Vatandaşın hizmet beklediği belediye meclisinde; CHP ve İYİ Partili üyeler kendilerine verilen konuşma sürelerini beğenmedikleri için meclisi terk ederek Keşan halkının hizmet almasının önüne geçti.Keşan Belediyesi olağan meclis toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun kendilerine konuşmaları için daha fazla süre vermelerini isteyen CHP ve İYİ Partili üyeler istediklerini alamayınca çareyi halkın uzun zamandır beklediği hizmeti almasını engellemekte ve meclisi terk etmekte buldu.Dolayısıyla imar için, yol için veya herhangi bir belediye hizmeti için bekleyen vatandaşlar da muhalefetin uzlaşmaz tavrı yüzünden mağdur oldu.Keşan Belediye meclisinde Belediye Başkanı Helvacıoğlu, CHP’nin grup sözcüsüne konuşmak istedikleri maddenin başında ve sonunda söz vermiş olmasına rağmen konu geçtikten sonra sözcü tekrar konuşmak isteyerek meclisi adeta provoke etmeye çalıştı. Belediye meclislerinde olmayan bir uygulamanın ben yaptım oldu ile yürürlüğe sokulmak istenmesine ise Helvacıoğlu haklı olarak dur dedi.

Buradan hareketle mağdur edebiyatı yapmak isteyen CHP sözcüsü ise meclisi terk ederek kendilerinden hizmet bekleyen Keşan halkını mağdur etti”dedi.Cumhur İttifakı ile birlikte Keşan Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar sayesinde Keşan’ın, Türkiye’de parmak ile gösterilen örnek bir ilçe olduğunu ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’ye çok değer verdiğini aktararak şunlar kaydetti. “Keşan’ımıza belediye ve hükümetimizin eliyle çok güzel hizmetler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Hükümetimizin gücü Keşan’da hissedilmeye başlandı. 1 yılda Keşan’a yaklaşık 15 milyon lira hibe yatırım kazandırdık.Cumhurbaşkanımız, Edirne’ye çok değer veriyor. AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’ın destekleriyle, Keşan için istediğimiz hiçbir talep geri çevrilmedi. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, gecesini gündüzüne katarak Keşan’da yaşayan vatandaşlarımız için durmaksızın çalışıyor. Keşan’ı marka şehir yapma yolunda birlik ve beraberliğimizin etkisi hissediliyor.”“Keşan halkını, AK Belediyecilik hizmetlerinden bu şekilde mağdur edemezler”şeklinde ifade etti.Başkan İba, CHP grubunun söz verilmesine rağmen konuşmadığını ve konu geçtikten sonra tekrar söz almaya çalışarak meclisin gündemine gölge düşürdüğünü belirtti.

“Keşan’da birlik ve beraberlik içerisinde çalışırken ne yazık ki, çalışmalarımıza gölge düşürmek isteyen muhalefet partisi mensupları farklı gündemler ile Keşan ve Edirne’yi meşgul ediyor. Canlı yayınlar ile takip ettiğimiz Meclis toplantısında görülüyor ki Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, CHP Grubuna söz vermiştir. Buna rağmen söz verilmediğini iddia ederek salonu terk eden muhalefet üyeleri, gerçeği yansıtmayan suni gündem oluşturarak meclisi manipüle etmiştir. Bu tarz art niyetli davranışların hiç kimseye faydası yoktur. Keşan halkını, AK Belediyecilik hizmetlerinden bu şekilde mağdur edemezler.”yorumunda bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.