İba’dan hemşirelere ziyaret

İba’dan hemşirelere ziyaret
13.05.2020
A+
A-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde fedakârca çalışan hemşireleri yerinde tebrik etti.

 Başkan İba, Ramazan Ayı ve Covid-19 virüsü nedeniyle azalan kan stokları için Edirnelileri kan vermek adına Kızılay Kan Merkezi’ne davet etti.AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, eşi Nesim İba ile birlikte, Hemşireler Günü vesilesiyle Edirne Kızılay Kan Merkezini ziyaret etti. Kan bağışı hakkında bilgi alan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, kan veren gönüllülerle ve sağlık çalışanları ile bir süre sohbet etti. Sosyal mesafe kuralına özen göstererek gerçekleştirilen ziyarette, Başkan İba, her koşulda büyük fedakarlık ve özveriyle çalışan tüm hemşirelerin gününü kutladı. Başkan İba, ziyaret sırasında hemşirelere çiçek takdim etti.

Koronavirüs ve Ramazan ayı dolayısıyla Türkiye genelinde kan bağış oranlarında ciddi düşüş olduğunu belirten İba, yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları ile Edirneli vatandaşları kan vermek adına Kızılay Kan Bağış Merkezlerine davet etti.

Kızılay Kan Bağış Merkezlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında her türlü koruyucu önlemlerin alındığını belirten İba şunları kaydetti;“Koronavirüs ve Ramazan ayı dolayısıyla azalan kan stokları için tüm hemşehrilerimizi, saat 23.00’a kadar hizmet veren Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Her türlü koruyucu tedbirler alınmıştır. Vatandaşlarımız iftar sonrasında rahatlıkla kan verebilir. Ayrıca kan bağışında bulunacak tüm vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımız bizler için çok kıymetli. Özellikle içinde bulunduğumuz koronavirüs döneminde canlarını dişine takarak çalışan hemşireler ve diğer sağlık çalışanlarımız bir gün değil her gün hatırlanmalı.”

 İl başkanı Belgin İba,hemşireleri ziyaretinin ardından Olağanüstü gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısı sonrasında Milletvekili  Fatma Aksal ile birlikte  belediye meclis üyeleriyle bir araya gelerek  birlikte değerlendirme de bulundular.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.